ההתאוששות בשוק ההון: מגדל הרוויחה 61 מיליון שקל ברבעון

זאת לעומת הפסד של 98 מיליון שקל ברבעון המקביל ■ המעבר מהפסד לרווח נבע מהעובדה שבמהלך התרופה המקבילה ביצעה מגדל הפרשות משמעותיות בשל עדכון אומדני תוחלת החיים, בהתאם לדרישת הממונה על הביטוח

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הביטוח מגדל, שבשליטת שלמה אליהו, רשמה ברבעון השני של 2013 רווח כולל של 61 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-98 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. המעבר מהפסד לרווח נבע בעיקרו מגידול בהכנסות מהשקעות - כלומר ההתאוששות בשוק ההון - ומאחר שבתקופה המקבילה בוצעו הפרשות משמעותיות בשל עדכון אומדני תוחלת החיים, בהתאם לדרישת הממונה על הביטוח.

במחצית הראשונה של 2013 רשמה מגדל רווח כולל של כ-286 מיליון שקל - גידול של 250% לעומת המחצית המקבילה אשתקד. מלבד תרומת ההתאוששות בשוק ההון וההפרשה החד פעמית ברבעון הקודם, הגידול ברווח במחצית נבע גם מגביית דמי ניהול משתנים בפוליסות המשתפות ברווחים בביטוח חיים ששווקו עד שנת 2004, בסך של כ-181 מיליון שקל (לפני מס), לעומת אי גביית דמי ניהול משתנים במחצית המקבילה אשתקד.

סך הנכסים המנוהלים של הקבוצה בתחומי הביטוח, הפנסיה, הגמל ושירותים פיננסים הסתכם בסוף הרבעון בכ-170 מיליארד שקל, לעומת כ-147 מיליארד שקל בתום הרבעון השני של 2012. הגידול בהיקף הנכסים המנוהלים הושפע בעיקרו מהתשואות בשוק ההון ומהצבירה השוטפת נטו של פרמיות הביטוח ודמי הגמולים.

מנכ"ל מגדל יונל כהןצילום: אסף שילה

ההון העצמי של מגדל, המיוחס לבעלי המניות של החברה, נכון לסוף הרבעון השני עמד על כ- 4.884 מיליארד שקל. עודף ההון של מגדל, כלומר ההון שברשותה שמעבר לדרישות הממונה על הביטוח, מסתכם בכ-1.302 מיליארד שקל, כולל הון משני מורכב בסך כ-834 מיליון שקל שגויס במהלך שנת 2012. בחודש אפריל, הכריזו מגדל אחזקות ומגדל ביטוח על חלוקת דיווידנד בסך כ-200 מיליון שקל וכחודש לאחר מכן דיווידנד נוסף של 6 מיליון שקל.

במהלך הרבעון עסקי ביטוח חיים וחסכון ארוך טווח (ביטוח חיים, פנסיה וגמל) הניבו למגדל רווח כולל לפני מס של כ-50 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל לתקופה לפני מס בסך כ-156 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הכולל בעסקי ביטוח החיים עמד על כ-21 מיליון שקל לעומת הפסד כולל בסך כ-183 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מניית מגדל בשנה האחרונה

גידול בפעילות לעומת המחצית הקודמת

במחצית הראשונה של 2013 הרוויחה מגדל בפעילות הפנסיה כ-41 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-39 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד - גידול של כ- 6%. סך דמי הגמולים (דמי הניהול) שנגבו במחצית הראשונה של השנה הסתכם בכ-2.284 מיליארד שקל, לעומת כ-2.132 מיליארד שקל במחצית המקבילה אשתקד - גידול של כ- 7%. סך הנכסים המנוהלים עומד על 35 מיליארד שקל לעומת כ-29.6 מיליארד ששקל בסוף הרבעון המקביל, גידול של כ- 18%.

סך דמי הניהול שנגבו בפעילות הגמל במחצית הסתכמו בכ-784 מיליון שקל, לעומת כ- 777 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל מפעילות הגמל הסתכם בכ-13 מיליון שקל, לעומת כ-12 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד.סך הנכסים המנוהלים מגיע לכ-14.6 מיליארד שקל, לעומת כ-13.6 מיליארד שקל בסוף הרבעון המקביל - גידול של כ- 7%.

בתחום ביטוחי הבריאות חל גידול של כ-10% בפרמיות שהורווחו, ברוטו, לכ-368 מיליון שקל לעומת כ-335 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הרווח הכולל בכ-30 מיליון שקל, לעומת כ-27 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מעלייה בהכנסות מהשקעות העומדות כנגד ההתחייבויות הביטוחיות אשר קוזזה בחלקה בשל עלייה בתביעות.

בתחום הביטוח הכללי נרשם רווח כולל של כ- 78מיליון שקל, לעומת כ-56 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד, זאת, בעיקר כתוצאה משיפור בתוצאות החיתומיות (ללא רווחי השקעה) בעיקר בענפי רכב חובה, רכב רכוש וחבויות. מנגד, חלה ירידה בהכנסות מהשקעות. הפרמיה ברוטו בביטוח כללי הסתכמה בכ-1.254 מיליארד שקל, גידול של כ-48%, בעיקר כתוצאה מקליטת העסק החדש של אליהו בטוח במגדל, שהביאה לגידול בביטוחי רכב חובה, רכב רכוש וביטוחי דירות.

מגדל שוקי הון הרוויחה 3.5 מיליון שקל

מגדל שוקי הון, החברה הבת של מגדל ביטוח, סיימה את הרבעון עם הכנסות של 51 מיליון שקל, לעומת 48 מיליו שקל בתקופה המקבילה . בסה"כ, הרווח לפני מס ברבעון עמד על כ- 3.5 מיליון שקל, לעומת 3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד

הכנסות מדמי ניהול בחברת קרנות הנאמנות ובניהול התיקים עלו בכ-2 מיליון שקל ביחס לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו בכ-37 מיליון שקל. היקף הנכסים של הקרנות המחקות (MTF) גדל ב-33% ל-6.7 מיליארד  שקל. היקף כלל הנכסים בקרנות הנאמנות גדל לכ-21.2 מיליארד שקל, לעומת 18.7 מיליארד שקל בתחילת השנה. ההכנסות ממתן שירותי ברוקראז' הסתכמו בכ- 11.6מיליון שקל, לעומת 10.9 מיליון שקל ברבעון המקביל.

רונן טורם מנכ"ל מגדל שוקי הון: "ההחלטה לגוון את סל המוצרים שאנו מציעים ללקוחותינו באלטרנטיביות לסביבת הריבית הנמוכה, סייעה לנו להמשיך לצמוח בהיקף הנכסים המנוהלים על אף המצב הקשה בשוק ההון בישראל והירידה במחזורי המסחר. ההשקעה במנועי צמיחה אלו כמו גם בסגמנט הקרנות המחקות (MTF), שבהן מובילה מגדל שוקי הון את השוק, נגסה אמנם ברווחיות החברה בהווה, אך את פירות ההשקעה אנו מצפים לראות כבר במהלך השנה הבאה."

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker