ביהמ"ש בטורקיה עזר לנייר חדרה להגדיל הרווח הנקי ל-25.5 מיליון שקל

עיקר הגידול ברווח מחברות הבת נבע מרווח של חברת KCTR הטורקית שנבע מזכייה בחלק מתביעות המס המתנהלות נגד החברה בטורקיה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת נייר חדרה מקבוצת כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק, סיימה את הרבעון השני של 2013 עם רווח נקי של 25.5 מיליון שקל לעומת רווח של 1.9 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012. הגידול החד ברווח הנקי נבע מגידול של 0.7% במכירות שהסתכמו ב-485 מיליון שקל, צמצום חד של 14.4 מיליון שקל בהוצאות האנרגיה וקיטון של 4.9 מיליון שקל בהוצאות המימון. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-4 מיליון שקל לעומת 15.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

החברה, העוסקת באמצעות חברות בת בייצור ומכירה של ניירות אריזה קרטון, אריזות למוצרי צריכה ותעשייה ומחזור פסולת נייר ופלסטיק, הצליחה להגדיל את חלקה ברווח החברות הבנות הכלולות בדו"חות ל-36.1 מיליון שקל, לעומת 7.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

עיקר הגידול נבע מרווח של חברת KCTR הטורקית שבשליטת חוגלה קימברלי, שנבע מזכייה בחלק מתביעות המס המתנהלות נגד החברה בטורקיה שחלק החברה בהם הסתכם ב-32.4 מיליון שקל. בנטרול הוצאות משפטיות חד פעמיות הסתכם הרווח התפעולי מהפעילות העסקית של KCTR ב-2.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של 9.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

מפעלי נייר חדרהצילום: איציק בן מלכי

יתרת המזומנים של החברה הסתכמה ב-317 מיליון שקל ונובעת בעיקר בגיוס של סדרה 6 בשלהי חודש יוני השנה ומכספים נוספים שגויסו ב-2012 .קיטון במכירות במגזר ניירות הכתיבה וההדפסה הוביל לקיטון של 7.6% בלקוחות החברה בתקופת הדו"ח.

מניית נייר חדרה בשנה האחרונה

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker