גב-ים מקבוצת נכסים ובנין: גידול של 10% ברווח הנקי ל-91 מיליון ש'

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים: "במחצית השנייה של 2013 המשיכה היציבות בביקושים ובמחירי הדירות בתחום הבנייה למגורים" ■ ה-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי נקי) הסתכמה ברבעון ב-74 מיליון שקל, עלייה לעומת 72 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
ערן אזרן

חברת גב ים מקבוצת נכסים ובנין הרוויחה ברבעון השני של 2013 כ-91 מיליון שקל, עלייה של כ-10% ביחס לרבעון המקביל. הרווח הנקי במחצית הראשונה של שנת 2013 הסתכם בכ-125 מליון שקל, לעומת 122 מליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

"גב-ים מסכמת רבעון עם תוצאות טובות, המלווה בפעילות ייזום ענפה. המחצית הראשונה של שנת 2013 התאפיינה, בהמשך לשנת 2012, ביציבות בענף הנדל"ן המניב בישראל, שמתבטאת הן ברמת הביקושים והן ברמת מחירי השכירות והתפוסות", הסביר הבוקר אבי יעקובוביץ, מנכ"ל  גב-ים.

"לאורך המחצית ניכרו ביקושים לשטחי משרדים, מסחר, תעשיה ולוגיסטיקה, במרבית שטחי הפעילות של החברה, שהתבטאו ביציבות מחירים ושמירה על תפוסות גבוהות, של למעלה מ-95%. בתחום הבנייה למגורים, המשיכה, במחצית השנייה של 2013, היציבות בביקושים ובמחירי הדירות. החברה ממשיכה בפעילות ייזום ענפה של פרויקטים חדשים והשבחה של נכסים קיימים, וכן בהרחבת מצבת הנכסים האיכותיים באזורי הביקוש, המעוגנים ברובם בלקוחות מובילים ברמה ארצית ובינלאומית".

"חזון הנגב הופך למציאות, כאשר הבניין הראשון בפארק גב-ים נגב אוכלס, והחלה הקמתו של הבניין השני בפארק. לאחר תאריך הדוח, חתמה החברה על הסכם עם חברת אפל, לפיו תשכור אפל את כלל שטחי המשרדים בשלב א' של הפרויקט. שלב א' של הפרויקט כולל כ-12.5 אלף מ"ר משרדים וכ-3,500 מ"ר שטחי מסחר".

צילום: גב ים

הכנסות מהשכרת מבנים הסתכמו ברבעון השני של 2013 ב-85 מיליון שקל, לעומת 83 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI (רווח תפעולי נקי מנדל"ן) הסתכם ב-81 מיליון שקל, לעומת 78 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI מנכסים זהים (שהיו קיימים בשתי תקופות הדו"ח ללא הגידול) הסתכמו ברבעון ב-81 מיליון שקל לעומת 76 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ה-EBITDA  (רווח תפעולי תזרימי נקי) הסתכמה ברבעון ב-74 מיליון שקל, עלייה לעומת 72 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. לחברת גב-ים שטחים להשכרה בשטח כולל של כ-757 אלף מ"ר באתרים שונים  ברחבי הארץ, בשיעור תפוסה של למעלה מ-95%.

"כולם היו מתים שאפל תשכור משרדים אצלם"

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז' ציין בתגובה לדו"חות:  "גב ים ממשיכה להציג תוצאות טובות מאוד, החברה איתנה ומייצרת תזרים גבוה כל שנה. לפי הצפי שלנו החברה שערכה את נכסיה ברבעון זה, אך עדיין מחירי הספרים של החברה רחוקים מלייצג את שווים הריאלי. הייזום של החברה אינו נמצא בלב הבנייה הספקולטיבית המתרחשת כיום בלב תל-אביב, ויכולות השיווק של החברה מוכיחות את עצמן - כולם היו מתים שאפל תשכור משרדים אצלם...", הוסיף.

מניית גב ים בשנה האחרונה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker