בבילון: הרווח הנקי גדל ב-74% לכ-40 מיליון שקל

המנכ"ל אלון כרמלי, שהודיע על כוונתו לפרוש: "ברבעון החולף התמקדנו בגיוון מקורות ההכנסה ובניתוח נתוני השוק הרלוונטיים" ■ החברה הממשיכה ברבעון בגיוון מקורות ההכנסה - 43% מההכנסות נבעו מגוגל ו-32% מיאהו

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת האינטרנט הישראלית בבילון הרוויחה ברבעון השלישי כ-40 מיליון שקל - גידול של כ- 74% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו הבוקר (ב'). החברה, שמנוהלת על ידי אלון כרמלי (שהודיע ברבעון שעבר על כוונתו לפרוש) ונשלטת בידי נועם לניר, הממשיכה בגיוון מקורות ההכנסה - 43% מההכנסות ברבעון נבעו מגוגל ו-32% מיאהו.

בבילון עוסקת בפיתוח, שיווק ומכירה של פתרונות תוכנה בתחום החיפוש והתרגום. "ברבעון החולף התמקדנו בגיוון מקורות ההכנסה ובניתוח נתוני השוק הרלוונטיים", הסביר כרמלי עם פרסום התוצאות. "אנו מצפים להגברה משמעותית של ההשקעה ברכישת משתמשים חדשים במחצית השנייה של השנה, תוך התבססות על הניסיון וניתוח הנתונים שבצענו במחצית הראשונה".

הכנסותיה של בבילון, שנסחרת לפי שווי של 1.08 מיליארד שקל בתל אביב, הסתכמו בכ-163 מיליון שקל ברבעון השני של 2013, גידול של כ-3% בהשוואה לרבעון המקביל. 43% מההכנסות נבעו משיתוף פעולה עם גוגל, לעומת 84% ברבעון המקביל ו-66% ברבעון הראשון של 2013; 32% נבעו מיאהו, לעומת פחות מ-10% ברבעונים הקודמים, ו-25% משותפים וממקורות הכנסה אחרים.

אלון כרמלי ונעם לנירצילום: טל שחר

בבילון, שפעילותה הואטה במהלך הרבעונים במהלך הרבעונים האחרונים על רקע הצורך להתאים לדרישותיה של גוגל, מסרה עם פרסום הדו"חות כי יתרת הכנסות שטרם הוכרו ממשתמשים קיימים עמדה בסיום הרבעון על יותר מ-150 מיליון שקל. זאת, כשההוצאה בגין רכישת משתמשים אלו כבר הוכרה במהלך תקופת הדו"ח, ואילו ההכנסות יוכרו רק בהמשך.

הרווח התפעולי של בבילון הסתכם ברבעון בכ-47 מיליון שקל, גידול של כ-68% בהשוואה לרבעון המקביל. יתרת המזומנים ושוויי המזומנים נכון ל- 30 ביוני 2013, הסתכמה בכ-170 מיליון של, לפני חלוקת דיבידנד בסך 80 מיליון שקל, ששולם לבעלי המניות בתחילת יולי. בדו"חותיה ציינה בבילון כי היא מתכוונת לחזור להשקעות משמעותיות בהוצאות על רכישות יוזרים (משתמשים) – מנוע הצמיחה של החברה.

"אנו מעריכים ששוק החיפוש בו אנו פועלים צועד לכיוון של מיזוגים ורכישות", הוסיף כרמלי. "שחקנים חדשים נוספים מידי יום, רבים מהם חברות אינטרנט ישראליות, ואנו מכירים ובוחנים כל העת אפשרויות מעניינות לשיתופי פעולה ולרכישות, מתוך אמונה שבמיצוי פוטנציאל שיתופי הפעולה נוכל לבסס עוד יותר את מעמדה של בבילון בתעשייה".

במהלך הרבעון הקודם הודיע כרמלי על כוונתו לעזוב את החברה – הודעה שהפתיעה את שוק ההון. כרמלי צפוי לסיים את תפקידו כחצי שנה לאחר שיודיע באופן רשמי על ההתפטרות. כרגע דירקטוריון בבילון נמצא בהליך של איתור מנכ"ל חדש, ולכשימצא כרמלי יתפטר ויחל בהליך חפיפה עם המנכ"ל החדש.

באחרונה הודיע בבילון על הגברת שיתוף הפעולה עם חברת ההיי-טק הישראלית סומוטו, שעומדת בפני הנפקה בבורסת תל אביב. בבילון השקיעה כ-4.6 מיליון שקל בסומוטו, בתמורה להקצאה של 4.6% ממניות החברה ולפי שווי של 100 מיליון שקל.

סומוטו עוסקת בשיווק, פיתוח והתקנה אוטומטית של תוכנות למשתמשי האינטרנט. התוכנות שהחברה מפתחת מכילות תכנים פופולאריים לרשתות חברתיות, תוכנות המרת קבצי מדיה וטקסט, תוכנות להשוואת מחירים באינטרנט ותוכנות לעדכון מזג האוויר. בדומה לבבילון, חלק מהתוכנות מתבססות על סרגלי כלים.

האנליסט בני דקל מבנק אגוד ציין שהופתע לטובה לנוכח הרווחיות שהציגה בבילון. "ההוצאה על רכישת לקוחות הייתה נמוכה בכ-8 מיליון שקל מהערכותינו המוקדמות", הסביר.

כמו כן, ציין כי החברה עברה בהצלחה את "משבר גוגל", כשהמחצית השנייה צפויה להתאפיין בצמיחה חזקה לצד ירידה ברווחיות. בבנק אגוד ממשיכים להעניק למניה המלצת "קניה".

מניית בבילון בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker