אפריקה של לבייב הפסידה 73 מיליון שקל ברבעון; המניה משילה 2%

אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל אפריקה: "החברה ממשיכה לפעול ללא הרף לביסוס איתנותה הפיננסית"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת אפריקה ישראל מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון לשנת 2013, בהם נרשם, בשורה התחתונה, ההפסד של 73 מיליון שקל לעומת רווח של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בחלוקת ההכנסות על פי מקורות רשמה אפריקה, בבעלותו של לב לבייב, רווח מהשכרה והפעלת נכסים של 128 מיליון שקל, עלייה קלה לעומת רווח של 126 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח מפעילות התעשייה ירד ב-15% ל-35 מיליון שקל, לעומת רווח של 41 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון, על פי החברה, נובע מתחום הפלדה בישראל עקב ירידה בכמויות הנמכרות וכן מתחום הקרמיקה בו נרשם גידול בהוצאות מכירה ושיווק כתוצאה מפתיחת חנויות חדשות והרחבת חנויות קיימות אשר טרם הניבו הכנסה בתקופת הדו"ח.

ההפסד מחברות כלולות הסתכם ב-13 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-48 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2012. החברה השלימה לאחרונה הנפקת מניות לציבור בדרך של זכויות וגייסה כ-217 מיליון שקל, מתוכם 104 מיליון שקל התקבלו מבעל השליטה לב לבייב וכ-113 מיליון שקל נוספים מציבור המשקיעים.

לב לבייבצילום: מוטי קמחי

אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל אפריקה ישראל אמר עם פרסום התוצאות "אפריקה ישראל ממשיכה ביישום האסטרטגיה העסקית השמה דגש על פיתוח פרויקטים נבחרים לצד המשך טיפוח פעילויות מצליחות.

"אנו מאמינים שמהלכים אלה יניבו את פירות ההשקעה בשנים הקרובות ויהוו את מנועי הצמיחה ותזרים המזומנים העתידי של הקבוצה, בכלל ושל אפריקה ישראל, בפרט. החברה ממשיכה לפעול ללא הרף לביסוס איתנותה הפיננסית ומעודדת מכך שהמהלכים בהם נקטה זוכים להיענות ציבור המשקיעים ובהם: הצעת הרכש החליפין לאג"ח כ"ו שבוצעה בתחילת השנה ותביא לחיסכון של כ-100 מיליון שקל והנפקת המניות בדרך של זכויות במסגרתה גייסה מבעל השליטה מר לב לבייב ומהציבור כ-217 מיליון שקל.

"אנו רואים בהצלחת מהלכים אלה עדות לאמון המשקיעים ובעל השליטה מר לב לבייב, באפריקה ישראל ובעתידה העסקי. החברה תמשיך לפעול להשבחת ערכה באמצעות הגדלת היקף הנכסים המניבים בקבוצה לצד חיזוק וביסוס שאר פעילויות הליבה".

מניית אפריקה בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker