הכנסות ארד ברבעון הראשון צמחו ב-12% ל-34 מיליון דולר

החברה הודיעה אתמול על מימוש האופציה בחברת קונטזארה הספרדית והגעה לבעלות מלאה בחברה תמורת 4.3 מיליון יורו

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת ארד שנמצאת בשליטת הקיבוצים רמות מנשה (29.4%) ודליה (27.1%) ועוסקת בייצור ושיווק מערכות למדידת מים מדווחת הבוקר של תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2013 .

במהלך הרבעון ואחריו נרשמו מספר אירועים חשובים. באפריל 2013 ארד זכתה ביחד עם שותף הודי מקומי, בשני מכרזים שונים לאספקה, הקמה ותחזוקה של מדי מים משדרים בדלהי, הודו.

במידה ושני המכרזים ימומשו במלואם, צפויה ארד לספק מוצרים בהיקף של כמיליון דולר במשך שנתיים החל מהמחצית השנייה של 2013. אתמול הודיעה החברה כי השלימה רכישת 49% מחברת הבת הספרדית קונטזארה תמורת 4.3  מיליון יורו. כעת קונטזארה נמצאת בבעלותה המלאה של ארד.

הכנסות הקבוצה ברבעון הסתכמו ב-34 מיליון דולר, לעומת 30 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 12%. הרווח הגולמי ברבעון הסתכם ב-13 מיליון דולר (כ-38% מההכנסות), לעומת 11 מיליון דולר (כ-37% מההכנסות) ברבעון המקביל ב-2012 - גידול של 15%.

גבי ינקוביץ’, מנכ”ל ארד

הרווח התפעולי ברבעון הסתכם ב-4 מיליון דולר (המהווה 11% מסך ההכנסות) לעומת 3 מיליון דולר (המהווה 10% מסך ההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 17%. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-3 מיליון דולר, לעומת 3.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של כ-4.5% הנובעת, על פי החברה, מגידול בהוצאות המימון, נטו בעיקר עקב שינויים בשערי החליפין אשר השפיעו על שערוך פריטים כספיים.

לאחר התוצאות החברה הכריזה על חלוקת דיווידנד במזומן של 21 מיליון או 85 אגורות למניה. חלוקת הדיווידנד תבוצע ב-27 במאי 2013. מניית החברה נסחרת כעת ללא שינוי באחד העם.

גבי ינקוביץ, מנכ"ל קבוצת ארד מסר עם פרסום התוצאות "פתחנו את שנת 2013 'ברגל ימין' עם צמיחה בשורת ההכנסות, הרווח הגולמי, התפעולי וגידול בתזרים המזומנים. שני אירועים משמעותיים חלו לאחרונה, האחד הוא זכייתנו בשני מכרזים חשובים בהודו.

"זכיות אלו הינן פרי של עמל רב ואנו מקווים כי זכייה זו תהווה פלטפורמה לזכייה במכרזים נוספים בעתיד. אתמול הודענו על השלמת רכישת חברת הבת קונטזארה אשר כעת תהיה בבעלותנו המלאה והבלעדית. אנו מאד מרוצים מפעילות ותוצאות קונטזארה כפי שבאו לידי ביטוי מאז רכישתה בשנת 2009. סיימנו את הרבעון הראשון עם  מאזן חזק, שאיפשר לנו להשלים את עסקת קונטזארה ולחלק לבעלי המניות את הדיבידנד הצפוי בעוד כשבוע".

מניית ארד בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker