רבעון חלש לאלוט: הרווח הנקי נחתך ב-90%

מנכ"ל אלוטף "הירידה בהכנסות מיוחסת בעיקר לחולשה בשוקי EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה)" ■ כלל: "מחכים לקריאת כיוון מההנהלה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"הירידה בהכנסות מיוחסת בעיקר לחולשה בשוקי EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה)" כך מסר למשקיעים רמי הדר, נשיא ומנכ"ל אלוט עם פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של 2013.

אלוט תקשורת, שמספקת פתרונות חכמים לאופטימיזציה עבור מפעילי תקשורת, הציגה ירידה של 15% בהכנסות לעומת הרבעון הקודם שהסתכמו ב-24.2 מיליון דולר בלבד - רחוק מתחזית האנליסטים שצפו הכנסות של 27.1 מיליון דולר.

רמי הדר, נשיא ומנכ"ל אלוטצילום: דיויד גארב

הרווח הגולמי של אלוט גדל ב-1% ברבעון ראשון של 2013 לעומת הרבעון המקביל ב-2012 והסתכם ב-17.4 מיליון דולר, שהם 72% מהמחזור - אך רשם ירידה בהשוואה לרווח גולמי של 70% מהמחזור או 18.4 מיליון דולר ברבעון הקודם.

אלוט עברה להפסד תפעולי של 2 מיליון דולר בהשוואה לרווח תפעולי של 3.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2012 ורווח תפעולי של 2 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012.

הרווח הנקי, על בסיס Non-GAAP, כלומר, בניכוי הוצאות לא תזרימיות הקשורות בהקצאת אופציות לעובדים והוצאות חד פעמיות אחרות, הסתכם ב-600 אלף דולר או 2 סנט למניה. ירידה חדה של כ-90% לעומת רווח נקי של 5 מיליון דולר או 16 סנט למניה. על בסיס GAAPאלוט כבר עברה להפסד נקי של 1.8 מיליון דולר או 6 סנט למניה לעומת רווח נקי, GAAP, של 3.2 מיליון דולר או 10 סנט למניה ברבעון הראשון של 2012.

בקופתה של החברה מזומנים בהיקף של 134.8 מיליון דולר ומנכ"ל החברה, רמי הדר הסביר כי "יחס ההזמנות לעומת אספקות בפועל, Book-to-Bill, היה נמוך מ-1 במהלך המחצית השנייה של 2012". כדי לסבר את האוזן אם היחס גדול מ-1 קצב ההזמנות עולה על קצב האספקות, ולחברה צפויה צמיחה. יחס קטן מ-1 אומר שקצב ההזמנות נמוך מהאספקות ולכן המכירות העתידיות צפויות לרדת.

"התחלנו את שנת 2013 עם צבר הזמנות גבוה בהרבה שבהן זכינו במהלך הרבעון הראשון" מסר רמי הדר, נשיא ומנכ"ל אלוט למשקיעים "והבטחנו את רצף תנופת ההזמנות ואנו ממשיכים לראות זרם חזק נוסף של הזמנות בהמשך".

ואכן במבט קדימה לאלוט יש כמה זכיות במכרזים ברבעון הראשון של 2013: בפברואר הם זכו בפרויקט של 6 מיליון דולר עבור חברת סלולר אירופית ובתחילת אפריל הזמנת המשך ממפעיל ארופאי בהיקף של 6.5 מיליון דולר ועסקת המשך בהיקף של 9 מיליון דולר, ממפעיל סלולרי בדרג Tier-1 בארה"ב - ככל הנראה VZ.

דוב רוזנברג, אנליסט מכלל פיננסים ברוקראז' התייחס לתצאות של אלוט ואמר כי "אנו מחכים לקריאת כיוון מההנהלה - תוצאות הרבעון מאכזבות אך יחסית מתומחרות ורצף העסקאות ושיתופי הפעולה במהלך הרבעון מעודדים. לאור התוצאות, תחזית הרווח-למניה ל- 2013 ודאי יהיה נמוך יותר, ואנו לא נופתע אם המניה תחזיר מעט מהעליות שהיא ראתה בשבוע האחרון. השאלה הגדולה היא האם הרבעונים הבאים ייראו כמו הרבעון הראשון או כמו רצף העסקות?".

את אכזבת המשקיעים ניתן לראות במניית אלוט - כרגע במסחר באחד העם היא משילה כרגע 2% מערכה לאחר שיאבדה כ-55% משוויה ב-12 החודשים החולפים בעוד שהמניות של מתחרותיה הגדולות סנדווין (Sandvine) הקנדית טיפסה ב-35% באותה תקופת זמן , ופרוסירה (Procera) האמריקאית הוסיפה לערכה כ-34% מאז פרסום דוחותיה הכספיים לפני כשלושה ימים.

מניית אלוט בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker