עלות שכרו של יו"ר כור ליאור חנס - 3.6 מיליון שקל ב-2012

חנס החליט לוותר על 15% מהשכר החודשי לאור מצבה של הקבוצה ■ בשנת 2012 כולה רשמה כור רווח נקי של 46 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן

עלות שכרו של ליאור חנס - יו"ר דירקטוריון פעיל של חברת האחזקות כור, מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, עמדה על 3.6 מיליון שקל במהלך 2012 - כך עולה מדו"חותיה השנתיים של החברה שפורסמו היום. חנס החליט לוותר על 15% מהשכר החודשי, לאור מצב קבוצת אי.די.בי, שהשלימה לא מכבר ניסוח הסדר חוב עם נושיה.

חנס נחשב ל"אדריכל" ההשקעה הבעייתית של כור במניית קרדיט סוויס. למרות הוויתור על השכר, עלות שכרוהכוללת של חנס, ביחד עם בונוסים שניתנו לו על רקע ההשקעה בקרדיט סוויס - הסתכמה בשנים האחרונות בעשרות מיליוני שקלים. במקביל לתפקידו בכור כיהן חנס גם בתפקידים בכירים בקבוצת אי.די.בי, שהגדילו את שכרו.

ליאור חנסצילום: אייל טואג

כור היא אחת מחברות המטה של קבוצת אי.די.בי, שהשלימה בימים אלה הסדר חוב עם נושיה. בנוסף לאחזקה במניות קרדיט סוויס, כור - שנרכשה על ידי אי.די.בי ב-2006 - מחזיקה ב-40% מחברת חומרי ההדברה מכתשים אגן ושולטת בבית ההשקעות אפסילון. מכתשים דיווחה מוקדם יותר השבוע על תוצאותיה, בהן הציגה גידול של כ-15% ב-EBITDA ל-430 מיליון דולר.

על פי הדו"חות, כור סיימה את הרבעון הרביעי של 2012 ברווח נקי של 267 מיליון שקל, בעיקר בשל עליית ערכה של מניית הבנק השווייצי קרדיט סוויס. כור מחזיקה ב-2.3% ממניות קרדיט סוויס, והן נחשבות לאחזקתה העיקרית של החברה. בשנת 2012 כולה רשמה כור רווח נקי של 46 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות), על רקע ההתאוששות של המניה.

בעקבות עליית מחיר מניית קרדיט סוויס, רשמה כור רווח בסך כ-270 מיליון שקל ברבעון הרביעי. בשנת 2012 כולה רושמת כור רווח בסך כ-160 מיליון שקל. מאז סוף 2012 ועד היום עלה ערך מניות קרדיט סוויס שמחזיקה כור בכ-300 מיליון שקל נוספים, דבר שעשוי לבוא לידי ביטוי בדו"ח הרבעון הראשון לשנת 2013.

על מנת לרכוש את המניות בקרדיט סוויס, קיבלה כור הלוואה של 1.2 מיליארד שקל מהבנקים מורגן סטנלי וסיטי, שכנגדן שיעבדה את מניות כור. בעבר, על רקע הצניחה בשווי מניית קרדיט סוויס, הפרה כור (כמה פעמים) את ההתניות הפיננסיות על ההלוואה, כך שנאלצה לעדכן אותן בזמן אמת, למכור חלק מאחזקותיה ולהגדיל את הבטוחות. כעת קיים עודף של 1.75 מיליארד שקל, מעל היקף ההלוואה.

נכון להיום, יתרת המזומן של כור עומדת על סך של כ-2 מיליארד שקל. על רקע יתרות המזומן הגבוהות, בקבוצת אי.די.בי מקווים להשלים מהלך לפיו תרכוש כור את האחזקות של אי.די.בי בחברת הביטוח כלל. הרכישה, אם תצא לפועל, עשויה להזרים לקופתה של אי.די.בי מאות מיליוני שקלים - מה שעשוי לסייע לה להתמודד עם נטל חובותיה למחזיקי האג"ח - 4.2 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker