בשל מחיקת מוניטין של 50 מיליון דולר: גילת עברה להפסד תפעולי

מחיקת המוניטין התבצעה בשל רכישת החברה הבת ווייבסטרים ב-130 מילון דולר בתחילת 2010 ■ סמנכ"ל הכספים יניב ריינהולד "שילמנו יותר מדי על ווייבסטרים" ■ ההפסד הנקי הסתכם ב-24.3 מיליון דולר

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת גילת רשתות לוויין מפת תקווה, מדווחת היום לפני פתיחת המסחר בוול סטריט על התוצאות הכספיות של הרבעון הרביעי והתוצאות השנתיות ל-2012 כולה, שעומדות בסימן מחיקה נוספת של מוניטין בסכום של 31.9 מיליון דולר - המיוחסים לפעילותה של חברת הבת ווייבסטרים. המחיקה הראשונה בסכום של 17.9 מיליון דולר בגין המוניטין של החברה הבת, נרשמה ברבעון הראשון של 2011.

הכנסותיה של גילת 2012 צמחו ל-97 מיליון דולר, בהשוואה ל-94 מיליון דולר ברבעון המקביל (רביעי 2011). ההכנסות לשנה כולה הסתכמו ב-348 מיליון דולר, עלייה קלה בהשוואה ל-339 מיליון דולר אשתקד.

גילת לוויינים
גילת לוויינים

גילת עברה ברבעון הרביעי הפסד תפעולי של 28.1 מיליון דולר, שנבע בעיקר ממחיקת מוניטין של 31.9 מיליון דולר המיוחסים לפעילותה של חברת הבת ווייבסטרים. בתגובה מניית החברה שנסחרת גם באחד העם מחקה את כל העליות שרשמה הבוקר שהגיעו בשיאם להתחזקות של 5% וכעת היא נסחרת בירידה של 1%.

ההפסד הנקי ברבעון הרביעי של 2012 הסתכם ב-24.3 מיליון דולר או 58 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 11.5 מיליון דולר או 28 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2011.  את התמונה המלאה ניתן לראות בהפסדי שנת 2012 כולה שהסתכמו ב-23.2 מיליון דולר או 56 סנט למניה בהשוואה להפסד של 5.8 מיליון דולר או 14 סנט למניה בשנת 2011.

ארז ענתבי, מנכ"ל גילת התייחס גם כן למחיקת המוניטין שהעיבה על התוצאות הכספיות ואמר "אנו מאמינים כי החברת הבת וויבסטרים תמשיך לצמוח בעתיד כפי שצמחה בשלושת הרבעונים האחרונים, הן ברמת ההכנסות והן ברמת הרווחיות. למרות זאת, המשך הלחצים ואי הבהירות הנמשכת סביב הוצאות עתידיות בתקציבי משרד ההגנה האמריקאי בארה"ב, כמו גם אלמנטים נוספים, גרמו לנו להאריך את מסגרת הזמן הצפויה ולמתן את התחזיות שלנו לגבי קצב הצמיחה של ווייבסטרים. לכן, בהתאם להנחיית התקן החשבונאי האמריקאי ASC 350, אנו רושמים ברבעון זה מחיקת מוניטין ונכסים בלתי מוחשיים אחרים המיוחסים לווייבסטרים".

היעדים שסיפקה הנהלה החברה לשנת 2013 הם להגיע להכנסות בטווח של 350-360 מיליון דולר בדומה להישגים של שנת 2012. בסוף ינואר השנה התחרשו בגילת פיטורים של כ-30 עובדים מתוך כ-1,300 עובדים ברחבי העולם, שמתוכם כ-400 מועסקים בישראל. תגובת החברה למהלך היה "גילת מבצעת התייעלות בהתאם לצרכי החברה בכל מיני אזורים".

יש יותר מכמה רמזים שתהליך ההתייעלות שעובר על גילת, קשור לכך שבאמצע נובמבר אשתקד, קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, רכשה עוד 1.6 מיליון מניות גילת לוויינים, שהם 4% מהונה ומחזיקה עתה ב-18.5% ממניותיה של החברה. בעלת המניות הגדולה בגילת היא קרן יורק, שמנוהלת על ידי ג'רמי בלנק ומחזיקה ב-19.6% מהחברה.

על פי הערכות, פימי מתכוונת להמשיך להגדיל את החזקותיה בגילת ולהגיע לשליטה בחברה. אם כי הקרן תהיה חייבת לפרסם הצעת רכש מיוחדת למניותיה של גילת, אם תגדיל את החזקותיה בחברה מעבר ל-25%. יניב ריינהולד, סמנכ"ל הכספים של גילת שהחליף את ארי קרשין במרץ אשתקד, התייחס לשני הנושאים הבוערים.

"אין ספק ששילמנו יותר מידי על רכישת ווייבסטרים, החברה עדין מייצרת מזומנים לגילת אבל אי הוודאות לגבי גובה התקציב לשוק הביטחוני של ארה"ב פוגע בהכנסותיה" ציין ריינהולד. ווייבסטרים מפתחת ציוד לתקשורת לוויינית שנמכר בעיקר למשרד הביטחון האמריקאי, ומטרת הרכישה היתה למטרה זו מפני שחל איסור לחברות לא אמריקאיות למכור ציוד לצבא ארצות הברית.

סמנכ"ל הכספיים התייחס גם לרכישות של קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי ואמר "כרגע יש לקרן 2 חברי הנהלה בבורד של החברה, הם עדין לומדים את השטח אבל הם מבריקים עם המון ניסיון של עשיר של עשרות חברות והמון ניסיון ואני נהנה לעבוד איתם".

מניית גילת בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום