איזיצ'יפ עקפה התחזיות אך איכזבה בציפיות לרבעון הבא; המניה מתרסקת

אלי פרוכטר: "אנחנו מאמינים שהאווירה הכלכלית גורמת ללקוחותינו שלא לאיץ פיתוח מוצרים חדשים ולמכור את הישנים"

ליאור זנו

חברת השבבים איזיצ'יפ מיקנעם, פירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2012. איזיצ'יפ אמנם עברה את תחזיות קונצנזוס האנליסטים, אך איכזבה את המשקיעים בתחזיות שפירסמה להמשך 2012 לאחר שמסרה כי התוצאות למחצית השנה הבאה יהיו נמוכות משצפו עד כה, בעיקר בשל ירידה משמעותית ברבעון השלישי של השנה. כעת צונחת המניה ב-20% במסחר בארה"ב.

הכנסותיה של איזיצ'יפ ברבעון השני גדלו ב-10%, ביחס לרבעון המקביל ב-2011, והסתכמו ב-15.8 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 15.5 מיליון דולר. בשורה התחתונה הציגה החברה רווח נקי מתואם (non-GAAP) של 0.29 דולר למניה, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח של 0.26 דולר.

הרווח התפעולי של איזיצ'יפ עמד על 4.9 מיליון דולר, המהווים 30.8% מההכנסות. מדובר בגידול של 6.8% לעומת הרבעון המקביל, בו היווה הרווח התפעולי 31.5% ממחזור ההכנסות. הרווח הנקי non-GAAP (רווח שאינו לפי כללי החשבונאות אך כזה שמקובל להתייחס אליו בארה"ב, המנטרל גורמים שאינם תזרימיים) עלה ב-9% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-8.4 מיליון דולר.

אלי פרוכטר, מייסד איזיצ'יפצילום: חגי פריד

איזיצ'יפ עוסקת בפיתוח שבבים לנתבי רשת (ראוטרים). לקוחותיה הן חברות התקשורת הגדולות כמו סיסקו או ג'וניפר (שלא תמשיך איתה לשלב הבא של המוצרים).

"ברבעון השני המשכנו להגדיל את נתח השוק שלנו. הבאנו פלטרפורמה נוספת של סיסקו בה משולבים רכיבי שבב ה-NP-4 לסיוםו-ZTE (יצרנית ציוד תקשורת סינית - ל"ז) הפכה ללקוחה השנייה בגודלה שלנו", אמר אלי פרוכטר, מנכ"ל החברה.

עם זאת, הסביר פרוכטר כי חלק גדול מלקוחותיה של החברה עדיין נמצאים בשלבי תכנון השבבים, וכי היא צופה כי ייקח זמן עד שיגיעו אל פסי הייצור, יותר זמן משהחברה צפתה. הארכה בזמן, שהשפיע לרעה על התחזיות נובע משתי סיבות לפי פרוכטר: "הלקוחות הללו חדשים ולא מכירים עדיין את הטכנולוגיה שלנו כך שפיתוח התוכנה זקוק לזמן נוסף, וזה יחד עם החששות מהכלכלה העולמית שגורמות להאטה בהשקעות הוניות של חברות תקשורת (הלקוחות של איזיצ'יפ - ל"ז), שסביר להניח שיישארו נמוכות עד סוף 2012. אנחנו מאמינים שהאווירה הכלכלית גורמת ללקוחותינו שלא לאיץ פיתוח מוצרים חדשים ולמכור את הישנים".

פרוכטר הוסיף כי "אלו תחזיות מאכזבות מאוד לטווח הקצר שמעכבות את מנועי הצמיחה שלנו, אבל אנחנו מאמינים שזהו רק עיכוב שלא משנה את תחזיותינו לטווח הארוך. אנחנו ממשיכים להאמין שכל הלקוחות שרכשו את שבבי ה-NP-4 שלנו יגיעו לייצור עד סוף השנה ושההטבלה שלנו במעבדי רשת תישמר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker