סודהסטרים שוב מכה את התחזיות: גידול של 50% בהכנסות ל-103 מיליון דולר

הכניסה לוול מארט במאי 2012 וגידול בנקודות המכירה הגדילו את הכנסות יצרנית המשקאות המוגזים בכל האזורים הגיאוגרפים בהם היא פועלת; המניה עולה ב-6% בנאסד"ק

ליאור זנו

יצרנית המשקאות המוגזים להכנה ביתית סודהסטרים דיווחה היום על רבעון שיא בהכנסות והיכתה את תחזיות האנליסטים המוקדמות. הכנסות סודהסטרים ברבעון השני של 2012 זינקו ב-50% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-103 מיליון דולר והרווח הנקי המתואם (non-GAAP) למניה עלה ב-37% ועמד על 0.52 דולר. לשם השוואה, תחזיות קונצנזוס האנליסטים היתה להכנסות של 90.6 מיליון דולר ורווח נקי של 0.46 דולר למניה. המניה עולה ב-6% בנאסד"ק

סודהסטרים, מוכרת יותר לצרכן הישראלי כחברה הוותיקה סודה קלאב, שעמדה לפני כשש שנים על סף קריסה. אז רכשה אותה קרן פורטיסימו, מינתה את דניאל בירנבאום למנכ"ל, ועברה מהפך מיתוגי נרחב, שבסופו הונפקה בנאסד"ק בסוף 2010, יחד עם החדירה לשווקי ארה"ב.

מנכ"ל סודה סטרים דניאל בירנבאוםצילום: אליהו הרשקוביץ

מאז ההנפקה מציגה החברה צמיחה מדי רבעון, כאשר במהלך הרבעון האחרון נכנסה לרשת וול מארט ולנקודות מכירה נוספות בעולם, דבר שהשפיע על מכירותיה. כיום שווי השוק של סודהסטרים הוא 830 מיליון דולר.

הרווח התפעולי של סודה סטרים ברבעון השני של 2012 עמד על 11.2 מיליון דולר - עלייה של 37% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם גדל ב-38% והתסכם ב-10.9 מיליון דולר. החברה גם הצליחה לייצר תזרים מזומנים חיובי, מפעילותה השוטפת, של 10 מיליון דולר.

החברה מוכרת שלושה סוגי מוצרים: מכונות הגזה, שעליה במכירותיהן מעידה על הגדלת מעגל הלקוחות, סירופים ומילוי גז. שני האחרונים מעידים על כמות הלקוחות החוזרים. במהלך הרבעון השני מכרה סודהסטרים 764 אלף מכשירי הגזה חדשים, עלייה של 20% לעומת הרבעון המקביל. מילויי הגז והסירופים בטעמים רשמה גם הם עליה דומה של 25% ו-19% בהתאמה.

גם מבחינה גיאוגרפית הצליחה סודהסטרים לרשום גידול בהכנסות מכל האזורים להם היא מוכרת. בארה"ב, השוק העיקרי אליו היא פונה וממנו החלה צמיחתה הגדולה לפני שנתיים, מכרה החברה ב-31 מיליון דולר - גידול של 109% לעומת הרבעון השני של 2011. ארה"ב כעת מהווה נתח של 30% ממכירות החברה, לעומת 21% לפני שנה.

באירופה, השוק העיקרי של סודהסטרים במשך שנים נרשם גידול של 25% ל-54 מיליון דולר. כעת מהווה מערב אירופה 52% מהכנסות סודהסטרים, לעומת 63% בסוף יוני 2011. בחברה מספרים כי בניכוי איטליה (לחברה יש קשיים עם הספק במדינה כבר מספר רבעונים), מדובר בעלייה של 43%, בשוק ותיק ויציב.

בנוסף העלתה סודהסטרים את תחזית ההכנסות שלה ל-2012 ב-20 מיליון דולר (לעומת התחזית הקודמת) ל-405 מיליון דולר ואת תחזית הרווח השנתית שלה ב-1.5 מיליון דולר ל-42.6 מיליון דולר. מבחינת ההכנסות, 10 מיליון הדולר הנוספים כבר באו לידי ביטוי ברבעון השני, ו-10 הדולר הנוספים אמורים להתקבל במחצית השנייה של 2012.

דניאל בירנבאום, מנכ"ל החברה אמר כי "אסטרטגית הצמיחה שלנו להרחבת פעילות ההפצה, תוך העמקת ההשקעה בשיווק, מובילה לגידול בביקוש למוצרינו בארה"ב ובשווקים אחרים. אנו משוכנעים, כי אסטרטגיה זו, בשילוב עם פיתוח והשקת מוצרים חדשניים, יאפשרו את הגדלת חלקנו בשוק המשקאות העולמי בשנים הבאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker