רבעון ראשון בתל אביב לקרסו: הגידול בפעילות הליסינג הקטין את הרווח הנקי בכ-23%

החברה, שאיחדה בשנה האחרונה שתי חברות ליסניג לתוכה, הגדילה ההוצאות לרכישת רכבים להשכרה תפעולית פי שתיים ל-114 מיליון שקל

ערן אזרן

יבואנית ניסאן ורנו לישראל קרסו מוטורס שבשליטת משפחת קרסו, מפרסמת היום (ד') את תוצאותיה לרבעון השני, בסימן הנפקתה הראשונית בבורסת תל אביב בסוף הרבעון השני. החברה אמנם הציגה קיטון של 23% ברווח הנקי ל-25 מיליון שקל, אך עיקר הירידה ברווח נבע מגידול בהוצאות לפעילות הליסינג התפעולי של החברה - שעלתה כמעט פי שתיים ל-114 מיליון שקל ברבעון.

קרסו מייבאת את מותגי רנו, ניסאן ואינפיניטי לישראל. החברה הונפקה בתל אביב בסוף חודש יוני לפי שווי של כמיליארד שקל, "לאחר הכסף". החברה גייסה במסגרת ההנפקה הראשונית כ-250 מיליון שקל, ונכנסה למדד תל אביב 100 בתחילת חודש יולי. החברה עוסקות בעיקר ביבוא, מכירה, Trade-in , ושיווק של כלי רכב, אך היא מעניקה גם שירותים נלווים (תחזוקה ותיקונים, חלפים, ביטוח אלמנטארי) וכן עוסקת בהחכרה תפעולית ומימונית של כלי רכב.

פעילות הליסינג של קרסו גדלה בצורה משמעותית בשנתיים האחרונות - בהתאם לאסטרטגיה שקבע מנכ"ל החברה איציק וייץ, שכיהן בעברו כמנכ"ל אוויס. על פי התוכנית, קרסו תיהפך לקבוצת רכב גדולה המעניקה ללקוחותיה את מכלול השירותים המבוקשים בתחום. במסגרת זאת, נרכשו שתי חברות ליסינג - הראשונה בספטמבר 2009 והשנייה בינואר 2011, ומזוגו לחברת ליסינג אחת.

"אנו ממשיכים ליישם את האסטרטגיה של בניית קבוצה בפורמט של 'One stop shop', המעניקה ללקוח מגוון של מוצרים ושירותים", אמר וייץ עם פרסום התוצאות. "במחצית הראשונה באו לידי ביטוי בעיקר הגידול בפעילות הטרייד אין, הודות למרכזים החדשים שפתחנו ברחבי הארץ, והגידול בפעילות הליסינג, במסגרתה רכשנו את משקי ליסינג, כחלק מתהליך להפוך לגורם דומיננטי בשוק זה בשנים הקרובות", הוסיף.

הגידול בפעילות במגזר הליסינג בא לידי ביטוי בנכסי החברה, כפי שהם מוצגים במאזן המאוחד. בעוד שבסוף יוני שעבר היקף כלי הרכב הנמצאים בחכירה עמד על 575 מיליון שקל, בסוף הרבעון הנוכחי מדובר כבר בכ-900 מיליון שקל - גידול של 56% במהלך שנה. 114 מיליון שקל נוספו למאזן רק ברבעון האחרון, בעוד שיתרת הגידול מיוחסת למיזוגים ולרכישות שביצעה החברה.

במחצית השנה הראשונה של 2011 המשיכה מגמת הגידול במכירות החברה של רכבי ניסאן, והגיעה לנתח שוק של כ- 3.81%. הגידול בפעילות מכירת רכבי ניסאן נבע בעיקרו ממכירות של מעל 1,100 רכבי ניסאן ג'וק, ומעל 1,200 רכבי ניסאן אקו-מיקרה. למרות הגידול במכירה של דגמי הניסאן, קרסו רשמה ירידה של 11% במכירת דגמי הרנו במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה. בסה"כ, במהלך הרבעון השני נרשמה ירידה קלה בהיקף מכירות הרכבים (קיטון של 1.6%).

היקף ההכנסות ממכירת כלי הרכב עמד של 428 מיליון שקל - ירידה קלה לעומת הרבעון המקביל; הכנסות של 116 מיליון שקל מפעילות המוסכים (גידול של 27%); והכנסות של 140 מיליון שקל מפעילות הליסניג - זינוק של 45%. בסה"כ, ההכנסות ברבעון השני של שנת 2011 גדלו בכ-10% לכ-691.2 מיליון שקל, ואילו במחצית הראשונה עלו ההכנסות בכ-18.4% לכ-1.4 מיליארד שקל.

למרות העלייה בהכנסות, בשורה התחתונה רשמה החברה ירידה של 23% ברווח הנקי ברבעון, וזאת כאמור בשל הגדלת ההוצאות לפעילות הליסינג. ממאזן החברה עולה, כי לרשותה עומדים מזומנים בהיקף של כ-275 מיליון שקל - מרביתם בשל השלמת הנפקת המניות בחודש יוני. ההון העצמי מסתכם בכ-839 מיליון שקל, והוא מהווה כ-34% מסך המאזן המאוחד. החברה הודיעה בעבר, כי תאמץ מדיניות דיווידנד לפיה תחלק לבעלי המניות לפחות 40% מהרווח הנקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker