נאוויטס: עלות פיתוח פרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו קטנה בכ-105 מיליון דולר

נאוויטס, יחד עם שותפותיה לתגלית, ובהן המפעילה LLOG Exploration, עדכנה את המשקיעים כי עלות תכנית פיתוח ירדה ל-592 מיליון דולר ■ האג"ח של נאוויטס, בערך נקוב של כ-472 מיליון שקל, עולות במסחר עד 1.8% - והתשואה עליהן יורדת ל-9.2%

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גדעון תדמור
גדעון תדמורצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן
ערן אזרן

עלות פיתוח תגלית הנפט בקסקין (Buckskin) שבמפרץ מקסיקו, ארה"ב, קטנה בכ-105 מיליון דולר, כך דיווחה הבוקר (א') נאוויטס פטרוליום , שותפות חיפושי הגז והנפט שבשליטת גדעון תדמור. לאחר הקיטון, כ-15% פחות מהעלות הראשונית, סך עלות שלב 1א' בפרויקט צפויה להסתכם בכ-592 מיליון דולר.

התגלית בקסקין מכילה 486 מיליון חביות (BOE), והיא הפרויקט המרכזי של נאוויטאס פטרוליום. נאוויטס מחזיקה בכ-5% מהזכויות בפרויקט, לצד המפעילה LLOG Exploration (כ-13.7%), רפסול (22.5%), סמסון (22.5%) וביקון (18.7%). על פי תכנית הפיתוח המעודכנת, המאגר יתחיל להפיק נפט כבר במחצית השנייה של שנת 2019. לצד הירידה בעלויות, נאוויטס עידכנה כי מפעילת הפרויקט, LLOG Exploration, חתמה על הסכם לחכירת אסדה לביצוע הקידוחים.

לצורך פיתוח התגלית גייסה נאוויטס, באמצעות החברה הבת נאוויטס באקסקין מימון, כ-131 מיליון דולר (472 מיליון שקל). הגיוס בוצע על ידי הנפקה של שתי סדרות אג"ח בדירוג A- ממעלות S&P. לאחר פרסום הדיווח, האג"ח של נאוויטס עולות במסחר ב-1% ו-1.8% (סדרה א' ו-ב' בהתאמה), והן נסחרות עדיין בתשואות לפדיון גבוהות של כ-9.2%. התשואות הגבוהות נובעות מהלחץ הרב שממנו סבלו האג"ח בימים הראשונים לאחר ההנפקה.

חלקן של נאוויטס ו-LLOG בתקציב הפיתוח עומד על כ-130 מיליון דולר, אך לאחר הירידה בהערכת עלות הפיתוח, חלקן של נאוויטס ו-LLOG בעלויות יעמוד על 111 מיליון דולר, ירידה של 19 מיליון דולר. נאוויטס מסרה כי בכוונתה להשאיר את העודפים כסכום רזרבה נוסף, ככל שיידרש, לכיסוי הוצאות הפרויקט או לפירעון האג"ח בעתיד.

נאוויטס היא שותפות אנרגיה שמתמחה באיתור ופיתוח נכסי נפט וגז בצפון אמריקה – באזור מפרץ מקסיקו, ארה"ב ובקנדה. השותפות מחזיקה ב-11 נכסים במפרץ מקסיקו, ארה"ב, בעלי פוטנציאל כולל של 194 מיליון חביות (BOE), וכן ב-5% מהזכויות בתגלית באקסקין, כאמור. כמו כן, לשותפות זכויות ברישיון אקספלורציה 'בלוק 7' במזרח בקנדה, בו היא שותפה יחד עם קבוצת דלק.\

תדמור, שמכהן כיו"ר נאוויטס פטרוליום, מסר: "פיתוח פרויקט בקסקין ממשיך להתקדם בתנאים מצוינים שממחישים את חלון ההזדמנויות הייחודי במפרץ מקסיקו בארה"ב. הירידה בהערכת עלויות הפיתוח של הפרויקט היא פועל יוצא של התנאים השוררים כיום בשוק האנרגיה בשילוב עם אופטימיזציה של תכנית הפיתוח תוך שימוש בתשתיות קיימות במפרץ מקסיקו".

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים