סולטן ודנקנר רוכשים 4.5% נוספים ברישיונות הימיים "שרה" ו"מירה"

בעלי השליטה במודיעין רוכשים את האחוזים כ"תמלוגי על" מידי הגיאולוג דיוויד פיס תמורת כמה מיליוני דולרים; בימים הקרובים יפורסמו הסקרים

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

רגע לפני פרסום הסקרים הסייסמים ברישיונות החיפושים הימיים "שרה" ו"מירה", מודיעה השותפה מודיעין אנרגיה כי בעלי השליטה בה - צחי סולטן ואי.די.בי של נוחי דנקנר - רכשו 4.5% נוספים מהכנסות הרישיונות תמורת כמה מיליוני דולרים מידי הגיאולוג דיוויד פיס.

האחוזים הנרכשים הם במבנה של "תמלוגי על", ומשמעותם נתח מההכנסות, לפני ניכוי ההוצאות. את תמלוגי העל הנוספים רכשו סולטן ודנקנר מכיון ולמודיעין עצמה אין אפשרות לרכוש את האחוזים בשל מגבלות רגולטוריות. החברה ציינה כי להערכתה, אין לגזור מתנאי העסקה מסקנות אודות הרישיונות או ערכם.

רישיונות שרה ומירה נמצאים בים העמוק, 40 ק"מ מערבית לחדרה וסמוכים לתמר ודלית. בסקר הדו-ממדי (2D ) שנערך ב-2010 נמצא כי לקידוחים יש פוטנציאל שווי של 5-6 TCF (טריליון רגל מעוקבת) והמשקיעים ממתינים לפרסום תוצאות הסקרים התלת מימדיים המעודכנים - עד ליומיים הקרובים.

במארס 2010 רכשו מודיעין והכשרת היישוב של עופר נמרודי את מרבית הזכויות ברישיונות תמורת 16.1 מיליון דולר בעסקה סבוכה שכללה שותפים רבים שדרשו נתחים מהרישיונות ביניהם המתווך פרנטיס טומלינסון והגיאולוג פיס, ממנו נרכשו התמלוגים כעת.

כיום, מחזיקים ברישיונות עמנואל אנרגיה (19.2%), החברה הבת של הכשרה אנרגיה המחזיקה ב-27.3% נוספים, החברה האם הכשרת היישוב (5%), מודיעין (20.5%) אי.די.בי (5%), IPC הקנדית (13.6%) - שחצי ממנה צפוי להתמזג לתוך השלד הבורסאי שלדיאלי, ומפעילת הקידוח GGR 10%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker