השלד עטיה מנסה לרכוש 24% מאנרג'טק תמורת הלוואה של 3 מיליון שקל

אנרג'טק מחזיקה ברישיון חיפושי הגז היבשתי ניר עם ומנסה זה זמן רב להיכנס לבורסה הישראלית; עטיה מעוניינת בתחום החיפושים הישראלי; המניה מזנקת ב-12%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

השלד הבורסאי עטיה גרופ, הכריז הבוקר על ניסיון ראשון לכניסה לתחום חיפושי הגז והנפט בישראל. עטיה, שנמצאת כעת בשלבי רכישה על ידי רו"ח יצחק גוילי, חתמה על הסכם עקרונות לרכישת 24% מחברת חיפושים, תמורת הלוואת בעלים של 2.8 מיליון שקל שתעמיד לה. בעקבות ההודעה, מזנקת מניית עטיה בבורסה בכ-12% במחזור מסחר של 120 שקל, פי 4 ממחזורה הממוצע בחודש האחרון.

עטיה לא מדווחת באיזו חברה מדובר, אך ל-TheMarker נודע כי מדובר בחברת אנרג'טק, המנסה מזה זמן רב להכנס לבורסה הישראלית דרך שלדים ציבוריים, בין השאר עם השלד גו.די.אם. אנרג'טק מחזיקה ברישיון החיפוש היבשתי ניר עם, דרומית לשדה חלץ, בו נמצאו בעבר כמויות גז טבעי קטנות. יו"ר החברה הוא השר לשעבר אליעזר (מודי) זנדברג, שימש כשר התשתיות הלאומיות וכשר המדע והטכנולוגיה.

אף  שרישיונות יבשתיים נחשבים אטרקטיבים פחות מאלו בים העמוק, מוסיפה עטיה כי לחברה הנרכשת, הלא היא אנרג'טק, טכנולוגיה ייחודית לדחיסת והובלת גז הטבעי. הלוואת הבעלים שתזרים עטיה לחברה תשמש אותה למימון קידוח ברישיון, ובמקרה ויימצא בו גז טבעי בכמות ובקצב הפקה שהינם כלכליים, תנסה להשתמש בטכנולוגיה שלה כדי להוביל אותו לצרכנים.

העסקה עדיין בשלבים ראשוניים והשלמתה, הצפויה בעוד כחודש, כרוכה באישורים רבים, כגון השגת אישורי הדירקטוריון משתי החברות, ביצוע בדיקות נאותות, והשלמת עסקת השתלטותו של גוילי על השלד.

עטיה גרופ נשלטת על ידי יוסי עטיה ובדירקטוריון שלה יושבת הדוגמנית מורן אטיאס, בת המשפחה. החברה, שצברה הפסדים כבדים, מנסה מזה כשנה להמכר כשלד בורסאי ולשלם את חובותיה בעזרת התמורה. לבסוף, לפני כחודשיים הודיעה החברה שגוילי ירכוש אותה תמורת 5 מיליון שקל.


תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker