ארכה של שבועיים נוספים בהגשת הבקשה לאישור רישיונות פלאג'יק

הזדמנות, בשליטת רוני הלמן ואורי אלדובי, תגיש את הבקשה המתוקנת עד ל-26 במאי, יחד עם כל החברות שזקוקות לאישור משרד התשתיות

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

שותפות חיפושי הנפט הזדמנות ישראלית הודיעה ביום הזיכרון למשקיעיה כי קיבלה מהממונה על הנפט במשרד התשתיות ארכה של שבועיים נוספים להגשה מחדש של הבקשה לרכישת 10% מרישיונות פלאג'יק - הנכס העיקרי בפורטפוליו שלה.

הזדמנות, שבשליטת רוני הלמן ואורי אלדובי, תצטרך להגיש את הבקשה המתוקנת עד ל-26 במאי, יחד עם כל החברות שזקוקות לאישור משרד התשתיות להסכמים להעברת נתחים מהזכויות שחתמו ביניהן - המשקיעים האמריקאים פרנטיס טומלינסון ואדוארד מוזס (40%), בני שטיינמץ (50%) והזדמנות ישראלית (10%).

זאת לאחר שהמועצמת הנפט דחתה בחודש שעבר את בקשתן הראשונה של השותפות להעברת האחוזים ברישיונות בנימוק המרכזי כי ההון העצמי שהציגה פלאג'יק למשרד התשתיות נמצא כעת אצל חברה-בת שלה ולא אצל החברה עצמה.

בספטמבר האחרון חתמה הזדמנות ישראלית על הסכם לרכישת 10% מהזכויות בששת הרישיונות תמורת 2.5 מיליון דולר וכיסוי חלקה היחסית בהוצאות מטומלינסון ומוזס, שהחזיקו ב-100% ברישיונות עד אז, דרך חברת פלאג'יק אותה רכשו. חודשיים אחר כך, בדצמבר, רכשה שותפות בשליטת קבוצת שטיינמץ רכשה 50% הזכויות של חברת פלאג'יק מידי השניים, בסכום לא ידוע.

ששת רישיונות פלאג'יק נמצאים במעמקי הים התיכון וגובלים ממזרח בשטחי רציו-ים, בהם נמצא מבנה "לווייתן"; בדרום-מערב בשטח היתר מוקדם "גל"; ובמערבם בשטחי "בלוק 12" בקפריסין, את הזכויות ברישיונות הרישיונות "ישי", "עדיתיה", "ללה", "יהב", "יועד" ו"אילה" קיבלה חברת פלאג'יק במארס 2010, הם בחזקתה עד סוף פברואר 2012 ומשתרעים על שטח כולל של כ-2 מיליון דונם.

מודיעין קיבלה דחייה לרישיון "ים חדרה"

מפת חיפושי הגז הימיים בישראלצילום: כלל פיננסים

בתוך כך, הודיעה שותפות החיפושים מודיעין שבשליטת צחי סולטן ואי.די.בי של נוחי דנקנר, גם היא ביום הזיכרון, כי קיבלה מהממונה על הנפט במשרד התשתיות הארכה לתוכנית העבודה ברישיון חיפושי הגז והנפט הימי "ים חדרה".

על פי התוכנית החדשה, צריכה מודיעין לסיים את עיבוד נתוני הסקרים הסייסמים עד ל-1 באוגוסט 2011, והגשת הדו"ח המסכם, המכיל הסתברויות למציאת גז או נפט וכמות מבנה משוערת עד ל-1 בדצמבר  2011. אם התוצאות יהיו חיוביות ויצדיקו יציאה לקידוח, יהיה עליה להחל בביצוע קידוח אקספלורציה ראשון עד ל-1 ליוני 2012.

שטחו של ים חדרה הינו 400 אלף דונם והוא נמצא כ-30 ק"מ מחופו של הים התיכון בין חיפה לחדרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker