שלושה ימים לפני גיוס האג"ח - דלק ואבנר הודיעו: "חוזרים לקדוח בלווייתן"

הקידוח, שהינו חלק מפיתוח שלב א'1 בלווייתן, יתבצע כבר ברבעון הראשון 2017

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מאגר לווייתן
מאגר לווייתןצילום: רויטרס

שלושה ימים לפני שדלק קידוחים ואבנר יוצאות לגיוס אג"ח בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל, השותפות בלווייתן הודיעו כי החליטו ביצוע קידוח "לווייתן 5". לפי השותפות, מדובר בקידוח הערכה, אך בעתיד - ככל שפיתוח לווייתן יצא אל הפועל - יהפוך "לווייתן 5" לקידוח הפקה, ויחובר למערכת ההפקה של לווייתן.

ההודעה על קידוח לווייתן 5 יוצאת עוד טרם קיבלו השותפות במאגר החלטת השקעה (FID) סופית במאגר, ובסמוך מאוד למועד הנפקת האג"ח - שתיערך ביום ג' או ד' הקרובים. מחר צפויות אבנר ודלק קידוחים לקיים מפגש עם משקיעים לפני ההנפקה, בהשתתפות יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר ויוסי גבורה, משנה למנכ"ל.

קידוח "לווייתן 5" ממוקם כ-130 ק"מ מערבית מחיפה, במקום בו עומק המים עומד על 1,740 מ'. עומק הקידוח הסופי המתוכנן עומד על 5,200 מ' מפני הים, וקידוחו צפוי להתחיל במהלך הרבעון הראשון של 2017, עם סיום קידוח "תמר 8". עלותו של הקידוח מוערכת בכ-77 מיליון דולר, אשר נכללים בתקציב הפיתוח של שלב א1 בפרויקט.

פעולות הקידוח יבוצעו באמצעות אסדת קידוח צפה – Atwood Advantage, המבצעת בימים אלו את קידוח ההפקה "תמר 8". אסדת הקידוח, שעל סיפונה כ-100 אנשי צוות, מאובזרת בטכנולוגיה העדכנית ביותר, ומיוצבת במקומה באמצעות מנועי ייצוב מיוחדים, המונחים באמצעות מערכת לוויינית המאפשרת את מיקומה המדויק של האסדה.

ביני זומר, מנהל ארצי נובל אנרג'י ישראל: "קידוח באר לוויתן 5 מהווה נדבך נוסף בקידום הפרויקט, ומשקף שוב את מחויבותה של נובל אנרג׳י לעמידה בלוח הזמנים של הבאת הגז לישראל לפני תום 2019".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker