ישראמקו מעוניינת למנות את יוסי לוי, מנכ"ל שמן לשעבר, כדח"צ

לוי כבר כיהן כמנכ"ל ישראמקו עד 2010, ועזב את התפקיד לטובת שותפות החיפושים שמן, שנערכה לביצוע קידוח נפט מול אשדוד

ערן אזרן

שותפות חיפושי הגז והנפט ישראמקו, שבשליטת חיים צוף או קובי מימון, מעוניינת למנות את יוסי לוי, מנכ"ל שמן לשעבר, כדירקטור חיצוני בשותף הכללי (חברת הניהול, השולטת בפעילות ישראמקו). ישראמקו פירסמה אתמול (ג') הודעה על כינוס אספה כללית שתתקיים ב-23 באוגוסט, כאשר על סדר יומה נושאים שונים, ובהם גם מינויו של לוי.

לוי כבר כיהן כמנכ"ל ישראמקו עד 2010, ועזב את התפקיד לטובת שותפות החיפושים שמן, שנערכה לביצוע קידוח נפט מול אשדוד. לוי כיהן כמנכ"ל שמן, לצדו של היו"ר לשעבר גבי אשכנזי, למשך תקופה של ארבע שנים. קידוח הנפט, שבוצע בעלות של כ-170 מיליון דולר, התגלה לבסוף כיבש, וזאת לאחר ששמן דיווחה כי נמצאו בו "נמצאו סימני נפט משמעותיים".

יוסי לוי
יוסי לויצילום: דודו בכר

למרות שמרבית המשקיעים הפסידו את ההון שהשקיעו, עלות שכרו של לוי בשמן הסתכמה בכ-4 מיליון שקל בין 2011 ל-2013 (לא כולל חבילת אופציות שניתנה אך לא הבשילה). יצוין כי בספטמבר, סמוך לסיום העבודות בקידוח שמן, לוי נמנע מלהשקיע 600 אלף שקל בקידוח באמצעות אופציות, בטענה שהוא חשוף למידע פנימי. הצעד, שעורר תהיות בשוק ההון, התפרש כחוסר אמון בקידוח שהוביל בעצמו.

ישראמקו, שנסחרת לפי שווי של כ-10 מיליארד שקל, שותפה במאגר הגז הענק תמר (28%). השותפות הרוויחה ברבעון הראשון 73 מיליון דולר, בהמשך לרווח של 223 מיליון דולר ב-2014. מלבד מינויו של לוי לתפקיד דח"ץ, באסיפה הקרובה יידונו בין היתר בדו"חות הכספיים ובדו"ח הדירקטוריון של השותפות לשנת 2014, יחודש מינויו של משרד רו"ח סומך חייקין כרואי החשבון המבקרים של השותפות, ויועלו להצבעה מינוים של מוטי לוי ואלה פלדר כדירקטורים חיצוניים בדירקטוריון השותף הכללי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker