קבוצת דלק ונובל: סימני גז משמעותיים בקידוח "תמר sw"

עובי שכבת הגז שהתגלתה הוא 104 מטר` בעבר הודיעו השותפויות כי על פי הערכות, במאגר החדש, שנמצא בסמוך למאגר תמר שמספק היום גז למשק בישראל, ישנם כ-20 BCM של גז טבעי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת דלק, באמצעות החברות הבנות דלק קידוחים ואבנר, ונובל אנרג'י הודיעו הבוקר (ג') על סימני גז משמעותיים בקידוח "תמר sw" (כלומר south west). עובי שכבת הגז שהתגלתה הוא 104 מטר (נטו). בעבר הודיעו השותפויות כי על פי הערכות, במאגר החדש, שנמצא בסמוך למאגר תמר שמספק היום גז למשק בישראל, ישנם כ-20 BCM של גז טבעי.

״תמר SW" הוא מבנה בסדר גודל קטן הממוקם דרומית מערבית לתמר, ממאגרי הגז הגדולים שהתגלו באגן המזרחי של הים התיכון המכיל כ-9 TCFשל גז טבעי. המבנה זוהה כחלק מעבודות האקספלורציה שביצעו השותפות ברישיון תמר. על פי הערכות, "תמר SW" מכיל כ-0.7 TCF גז (19 BCM), אך מדובר בבאר כלכלית שכן היא עשויה להתחבר לתשתית ההולכה הקיימת של תמר.

השותפות בתמר הן קבוצת דלק (31.25%), נובל אנרגי' (36%), ישראמקו (28.75%) ודור חיפושי גז (4%). מי מבצעת את הקידוח ב"תמר SW" היא אסדת ENSCO 5006. הקידוח צפוי להגיע לשכבת "חולות תמר", בעומק של 5,300 מטר, כאשר עומק המים באזור הוא כ-1,650 מטר.

מאגר תמרצילום: נובל אנרג'י

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker