סולטן הפך לבעל עניין בגלוב אקספלוריישן - רכש מניות בכ-4 מיליון שקל

הרכישה נעשתה במסגרת ההנפקה שביצעה שלשום גלוב ובה גייסה כ-13 מיליון שקל ■ ההנפקה נועדה לממן את מבחני ההפקה בקידוח "אופק 2", שבו התגלו סימני גז משמעותיים ■ לאחר הרכישות יחזיק סולטן בכ-8.3% מהון המניות של גלוב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

צחי סולטן, בעל השליטה בחברת מודיעין אנרגיה, שמחזיקה בכמה רישיונות לחיפוש גז ונפט, רכש שלשום כ-8.3% מיחידות השתתפות של גלוב אקספלוריישן תמורת כ-3.8 מיליון שקל. הרכישה נעשתה כחלק מהנפקה שביצעה גלוב, בה גייסה כ-13 מיליון שקל - כך דיווחה החברה לבורסה.

לאחר הרכישה הפך סולטן לבעל עניין בגלוב אקספלוריישן, מאחר שחצה רף אחזקה מינימלי של 5%. מלבד שליטתו בחברת מודיעין, סולטן הוא גם בעל השליטה בכלל חיתום - שביצעה עבור גלוב את ההנפקה. בנוסף ליחידות ההשתתפות סולטן קיבל כ-64 מיליון אופציות מסדרה 10 שחולקו ללא תמורה, כך שהוא עשוי בעתיד להגדיל אחזקתו ל-11.4%. רכישת יחידות ההשתתפות בוצעה באמצעות חברה פרטית של סולטן (דו-צח).

גלוב עורכת זה מספר חודשים קידוח למטרת גז מצפון למושב ניר צבי. החברה דיווחה שלשום כי מצאה סימנים משמעותיים לגז ולקונדנסט (חומר גלם המשמש לייצור נפט). החברה מסרה כי הגיעה לשכבת המטרה, בעומק של כ-6,460 מטר, ובה התגלו סימני גז בשכבה בעובי של 50 מטר (נטו). על רקע הדיווח יחידות ההשתתפות של גלוב זינקו ב-60%.

במטרה לממן את מבחני הפקה לגז, החליטה גלוב - בשליטתו של הגיאולוג ברוך דרין - לצאת להנפקה ולגייס כ-2.5 מיליון דולר. החברה הנפיקה יחידות השתתפות במחיר של 15.1 אג', שהכניסו לקופה כ-13 מיליון שקל - 2 מיליון מעל הסכום המתוכן. סדרת אופציות חדשה (סדרה 10) שחילקה בהנפקה עשויה להכניס לקופה עוד 30 מיליון שקל בעתיד.

צחי סולטן צילום: מוטי מילרוד

במסגרת ההנפקה לקחו חלק גם בעלי השליטה בשותף הכללי (חברת הניהול) של גלוב. החברה הפרטית של דרין (גריפין אקספלוריישן) רכשה יחידות השתתפות ב-750 אלף שקל, אסף שטרנברג רכש יחידות השתתפות ב-7,500 שקל ואיציק שרם רכש מניות ב-75 אלף שקל (0.16%). כעת נסחרות יחידות ההשתתפות של גלוב בירידות של כ-5%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker