שמן: התגלו סימני נפט משמעותיים בקידוח "ים-3"; יבוצעו מבחני הפקה

החברה מסרה כי עומק השכבה הנושאת סימני נפט "באיכות גבוהה" (נטו) הינה כ-68 מטרים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת חיפושי הגז והנפט שמן הודיעה הבוקר (א') כי התגלו "סימני נפט" משמעותיים בקידוח "י-3" שמבוצע אל מול חופי אשדוד. על רקע זאת בחברה החליטו לבצע מבחני הפקה בקידוח, במטרה לאמוד את יכולת שאיבת הנפט. שמן מסרה מדובר בנפט "באיכות גבוהה" הנמצר בשכבה בעובי של כ-68 מטר (נטו).

רישיון שמן ממוקם במים רדודים במרחק של 16 ק"מ מקו החוף. הסקרים הסיסמיים הראשונים שבוצעו הצביעו כי ברישיון הימי קיים פוטנציאל לכ-227 מיליון חביות נפט באיכות גבוהה ביותר (בסיכוי של 40%) ולכ-3 טריליון רגל מעוקב (TCF) של גז בסיכוי של כ-35%.

שמן מסרה בדיווח כי הבדיקות שנערכו לביסוס הקביעה כי קיים נפט כללו לוגים תוך כדי קדיחה, וכן לוגים חשמליים (Open Hole Wireline Logging) שבוצעו עם הגעת הקידוח לעומק של כ-5,700 מטר. הבדיקות בחנו, בין היתר, את תכונות סלע המאגר. בתגובה, מניית שמן מזנקת כעת ב-27%.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הישג לרפורמה: חברות הסלולר החדשות גייסו
 מיליון לקוחות בפחות משנתיים

יו"ר שמן, גבי אשכנזיצילום: עופר וקנין

המשפיע מספר 1: למה בנימין נתניהו הוא נגרר שנותן לאירועים להוביל אותו?

כמה קיבל מנכ"ל בנק הפועלים עבור הדירה שמכר בפארק צמרת בת"א?

"תוצאות אלו וניתוחן נמסרו לשותפים ברישיון על ידי המפעיל, והם שהניחו את דעת השותפים ברישיון בדבר קיומם של סימני נפט משמעותיים בקידוח", מסרה שמן בהודעתה. "כמו כן, הנתונים שנתקבלו מהמפעיל נבדקו על-ידי מפענחי לוגים וגיאולוג בעל ניסיון רב בתחום חיפושי הנפט והגז ששכרו השותפים ברישיון לצורך ליווי וייעוץ בפרויקט".

החברה מסייגת את ומבהירה למשקיעים כי "טרם בוצעו מבחני הפקה בקידוח. סימני הנפט אינם מעידים על קיומה של תגלית (Discovery) כמשמעותה בכללי ה-PRMS או על תגלית, כמשמעותה לפי חוק הנפט, התשי"ב-1952".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום