ברקליס ממליץ על השקעה בנובל אנרג'י; פוטנציאל עלייה של 13%

בבנק ממליצים על המניה ב"משקל יתר" ונוקבים במחיר יעד של 71 דולר למניה ■ "למרות תשואה של שלילית של 13% מתחילת השנה, יש לראות במניית נובל אנרג'י כהשקעת ליבה - במיוחד על רקע הדיסקאונט שנוצר בשוק", נכתב

ערן אזרן
ערן אזרן

"למרות תשואה של שלילית של 13% מתחילת השנה, יש לראות במניית נובל אנרג'י כהשקעת ליבה - במיוחד על רקע הדיסקאונט שנוצר בשוק", כך ממליצים האנליסטים של בנק ברקליס בסקירה שפרסמו היום (ג') לחברת האנרגיה האמריקאית, השותפה בין היתר במאגרי הגז הישראליים – תמר, לווייתן וכריש.

בבנק נוקבים במחיר יעד של 71 דולר למניה (עלייה של דולר אחד ביחס למחיר היעד הקודם), המגלם פרמיה של 13% מעל מחירה בבורסה בניו יורק - 63.4 דולר. בברקליס ממשיכים להמליץ על המניה ב"משקל יתר" (OverWeight), בעוד שהם מעניקים המלצה "ניטראלית" למגזר האנרגיה.

הסקירה של ברקליס מתפרסמת ימים ספורים לאחר שנובל פרסמה את תוצאותיה לרבעון השני של 2013, בהן הציגה גידול של 29% ברווח הנקי ל-377 מיליון דולר, המגלם רווח 1.04 דולר למניה. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה נובל רווח של 249 מיליון דולר, 69 סנט למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 74 סנט.

מאגר תמרצילום: רויטרס

למרות שפספסה את תחזיות האנליסטים, בברקליס צופים "מומנטום חיובי" לנובל ומחצית שנייה "חזקה במיוחד". בין היתר, בברקליס מציינים את התפוקה בתמר "שהייתה גבוהה מהצפוי", כגורם שעשוי לתמוך בכך. נובל הדגישה בדו"חותיה הרבעוניים כי התפוקה הגולמית היומית מ"תמר" מגיעה 636 מיליון רגל מעוקב, ואף ציינה כי באחד מהימים הופקו מתמר 784 מיליון רגל מעוקב.

הבוקר נחשף ב- TheMarkerכי נובל אנרג'י - ביחד עם שותפותיה במאגר לווייתן - קבוצת דלק (על ידי דלק קידוחים ואבנר) ורציו מתכננות שינוי במבנה העסקה למכירת 30% מהזכויות במאגר לוודסייד האוסטרלית תמורת 1.25 מיליארד דולר. בין היתר הן עשויות לדרוש "התאמות מחיר" שונות, כלומר סכום גבוה יותר מוודסייד בעסקה, כדי לשקף את העלייה בשווי המאגר מאז ההסכם הראשוני.

השותפות בלווייתן הגיבו בחיוב

הסיבה לעלייה בתג המחיר נעוצה בעיקר בהפשרת היחסים בין ישראל לטורקיה. התפתחות זו פתחה אופציית יצוא חדשה לשותפות בלווייתן, שלא היתה קיימת בעת המו"מ עם וודסייד: הנחת צינור גז תת ימי מהמאגר לחופי טורקיה. אופציה זו זולה ורווחית יותר בהשוואה לאפשרות של הקמת מתקן ימי צף להנזלת הגז - טכנולוגיה שבה מתמחה וודסייד.

מניות השותפות בלווייתן הגיבו בחיוב לידיעה במסחר: מניית קבוצת דלק עולה ב-2%, דלק קידוחים מוסיפה 2.5%, אבנר עולה ב-2% ורציו מוסיפה 0.6%. אנליסט בכיר בתחום הגז והנפט אמר בתגובה הבוקר: "השותפות בלווייתן ו-וודסייד מנסות מזה כמה חודשים לצאת מהעסקה. כל אחד מנסה למצוא את הטריגר שלו לפרישה.

"כרגע נראה שהצדדים יחכו להחלטת בג"ץ ויחליטו לאחר מכן על צעדיהן. בסופו של דבר, אפשרות יצוא הגז לטורקיה היא אופציה חזקה, כשהדיבורים הם שמתקן ההנזלה שמתכננות נובל ודלק בקפריסין ישמשו אותן גם ליצוא לאירופה. במקרים אלו לא צריכים את וודסייד בתמונה", אמר האנליסט.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker