מנכ"ל משרד האנרגיה: "להשתמש במיסוי כדי לעודד תדלוק בגז טבעי"

עוד הוסיף שאול צמח כי "צריך להרחיב את המהפכה הטכנולוגית לכמה שיותר תחומים במשק, החל בתחומים הקלאסיים כמו החשמל - וכלה לשכונות מגורים ולמשקי בית"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

"2013 היא שנת מפנה. לאחר חיבור מאגר הגז הטבעי תמר לחוף - השאלה עכשיו היא איך אנחנו מארגנים את המשק שלנו לנוכחות של הגז הטבעי" - כך אמר היום (ג') מנכ"ל משרד האנרגיה והמים, שאול צמח, בוועידת האנרגיה של הארץ-TheMarker ומשרד גולדפרב זליגמן ושות'.

"צריך להרחיב את המהפכה הטכנולוגית לכמה שיותר תחומים במשק, החל בתחומים הקלאסיים כמו החשמל - וכלה לשכונות מגורים ולמשקי בית. למשל, בערד, שבה 7,000 משקי בית צורכים גז טבעי המוזיל את עלויותיהם", אמר צמח. "הטמעת הגז בשימוש התחבורה למשל, כרוכה בעיקר במדיניות ממשלתית. באמצעות מדיניות מכוונת, בעיקר בתחום המיסוי - צריך לתמרץ שימוש בגז טבעי גם בתחבורה.

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, אמר בכנס כי "מה שמעניין אותנו במשרד הוא שהגז יגיע לתעשייה, יגדיל את הפריון ויגדיל את כושר התחרות. אנחנו לוקחים את זה כפרויקט, שבו נסייע ככל הניתן, ונעקוב אחר העלויות וההתפתחויות, כדי שיווצר שוק גז טבעי. אנחנו פועלים להקצאות ולהכשרות מתאימות לעיסוק בענף המתפתח הזה, וכן מציעים עידוד לתעשיות שמעוניינות בהסבה לשימוש בגז טבעי", הוסיף לנג.

שאול צמח

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker