סערה בענף הביטוח: ספינת מכולות 
ענק נבקעה לשניים ליד חופי תימן

1,700 מכולות שהיו על ספינת ההובלה MOL Comfort קרסו כמו מגדל קלפים למצולות, 320 ק"מ מחופי תימן ■ המניה של חברת מיטסואי היפנית, בעלת הספינה, הגיבה באדישות. מומחה ישראלי לביטוח ימי: "הנזק המצטבר יגיע לכ-200 מיליון דולר. זהו בהחלט אסון ימי כבד"

אסא ששון

ספינת ההובלה במכולות MOL Comfort נחשבת אחת מספינות הדגל של חברת ההובלות הימיות היפנית Mitsui O.S.K. Lines; החברה נסחרת בבורסת טוקיו בשווי של כ–5 מיליארד דולר.

בסוף מאי הפליגה הספינה מסינגפור לנמל ג’דה שבסעודיה - מה שנראה כמו עוד מסע רגיל של העברת מכולות; על סיפונה הועמסו 4,500 מכולות - כ–60% מהקיבולת המקסימלית של הספינה. ב–17 ביוני, כמה שבועות לאחר צאתה מסינגפור וכ–320 ק”מ מחופי תימן, התרחש דבר מוזר. הספינה בת חמש השנים - שנבנתה במספנות מיצובישי היפנית שבאוסקה ויצאה משם ב–2008 - נבקעה לשניים. בניגוד לטיטניק שהתנגשה בקרחון ונחצתה לשניים, איש אינו יודע מדוע נבקעה הספינה.

כתבות נוספות ב-TheMarker

סמסונג רכשה את בוקסי הישראלית תמורת עשרות מיליוני דולרים

אהבתם את פקחי החנייה? העיריות מתחילות לאכוף גם חוקי תנועה

צוות הספינה, 26 ימאים, בעיקר רוסים ופיליפיניים, מיהרו אל שלוש סירות ההצלה ונטשו את הספינה. החלק הקדמי של הספינה צף במשך ארבעה ימים, עד ש–1,700 המכולות שהיו עליו קרסו כמו מגדל קלפים אל תוך הים ושקעו עמו לעומק של כ–4,000 מטר.

ספינת המשא הגרמנית Yantian Express שעברה במקום, חילצה את צוות הספינה ללא כל פגע והשיטה אותו לקולומבו בירת סרי־לנקה. כשבוע לאחר מכן גררו ספינות גרר את החלק האחורי של הספינה שעדיין המשיך לצוף, לאחד מהנמלים בים הערבי כשעל סיפונו כ–2,800 מכולות.

המיכלית החצויהצילום: אתר gcaptain.com

לתמונות נוספות של המיכלית החצויה לחצו כאן

“עדיין לא ידוע לאיזה נמל הספינה תיגרר, שכן למרות הרצון הטוב של מרבית המדינות הנמצאות מסביב לים הערבי, אף נמל אינו מעוניין שחצי ספינה יטבע בפתחו, מכיוון שאז הנמל יושבת לשנים ארוכות. אף אחד אינו מעוניין בפגר הזה אצלו בנמל”, אמר אתמול מומחה לביטוח ימי. הנזק בתביעה של כ–1,700 מכולות מוערך בכ–60–70 מיליון דולר. שוויה של כל מכולה מגיע לכ–40 אלף דולר, ואם נוסיף לזה את ההכרזה שהספינה היא ‘טוטל־לוס’, נקבל נזק מצטבר שיגיע לכ–200 מיליון דולר. זהו בהחלט אסון ימי כבד”.

מגדל בין המבטחות?

לפי מקורות בתחום הביטוח הימי, מגדל ביטחה כמה מכולות שהיו על הספינה, אבל לא ידוע אם המכולות שטבעו הן אלה המבוטחות במגדל. על כל פנים, מגדל חשופה עד 100 אלף דולר; אין זו חשיפה גדולה, מכיוון שחברות ישראליות המייבאות באמצעות מכולות, אינן פעילות בקו זה.

“למזלה של מדינת ישראל, הקו שבו פעלה MOL Comfort אינו קו של לקוחות ישראליים. ואולם ייתכן שיש כמה חסרי מזל שהמכולות שלהם היו על האונייה; זאת בניגוד למה שאירע לפני כעשור, כאשר הספינה של האחים עופר “פליקן” התנגשה בפתחו של נמל אנטוורפן, ומתוך כ–800 מכולות שהיו על סיפונה, כ–600 מכולות היו של חברות ישראליות”, אמר המומחה. “אם היה מדובר בקו שבו פועלות חברות ישראליות, אזי כ–10%–15% מהמכולות היו של חברות ישראליות - כלומר, כ–600–800 מכולות - והנזק המוערך היה מגיע לכ–24–32 מיליון דולר”.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker