זרח מתכננת גיוס הון נוסף של עד כ-20 מיליון ש' בהנפקת זכויות

זרח צפויה להנפיק אופציות מסדרה חדשה ■ מימוש האופציות - שתנאי המימוש והתוקף שלהן ייקבעו בהמשך - תלוי במידה רבה בהצלחה של קידוח שמן, במו מחזיקה שמן ב-7.5% מהזכויות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

שותפות זרח מתכננת גיוס הון נוסף באמצעות הנפקת כתבי אופציות לבעלי יחידות ההשתתפות והאופציות הקיימים שלה - כך נמסר הבוקר (ב') מהחברה. במידה וימומשו האופציות, סכום הגיוס העתידי של השותפות צפוי להסתכם בעד כ-20 מיליון שקל. ביום א' הקרוב (16.6) תובא בפני האסיפה הכללית של השותפות הצעת עדכון לאישור המהלך לגיוס הון.

לפני שבועיים השלימה זרח מהלך מוצלח של גיוס הון בהנפקה לציבור במסגרתו גייסה כ-10 מיליון שקל. מי שרכש יחידות השתתפות בהנפקת החברה, שבה התקבלו ביקושים של פי שתיים, נהנה מרווח של קרוב ל-21% מאז ההנפקה. עיקר העלייה מיוחסת להמשך העמקת הקידוח ברישיון שמן, בו מחזיקה השותפות כ-7.5% מהזכויות.

זרח צפוי להנפיק סדרה חדשה של אופציות ללא תמורה. תנאי האופציה, כלומר מחיר המימוש והתוקף שלה, צפויים להתפרסם בעתיד בהתאם לתשקיף שיפורסם. מחיר המימוש של אופציה 7, שהונפקה במהלך גיוס ההון האחרון עומד על 13.39 אגורות, בעוד מחיר יחידות ההשתתפות בבורסה הוא 9.7 אגורות. בשוק מעריכים כי תנאי האופציה החדשה יהיו אטרקטיביים יותר.

בין כך ובין כך, מימושן של האופציות תלוי במידה רבה בהצלחה של קידוח שמן. עלות הקידוח בשמן מסתכמת בכ-138 מיליון דולר, מזה כ-15.4 מיליון דולר חלקה של זרח, שעד כה השקיעה בקידוח כ-12.6 מיליון דולר. מטרת הקידוח להגיע לעומק של 5,800 מטר, לאחר שכבר נקדחו יותר מכ-3,500 מטר. ההערכה הטובה ביותר היא למציאת 120.4 מיליוני חביות נפט באיכות טובה וגז טבעי בכמות של 1,860BCF עם 36% סיכויי הצלחה.

בנוסף, זרח מחזקיה ב-41.5% ברישיון גוליבר, שבו מצויה מטרת גז רדודה בעומק של 1,300 מטר ומטרות נפט משניות עמוקות יותר. דו"ח משאבים ברישיון צפוי להתפרסם בחודשים הקרובים, לאחר שבמחצית השנייה של 2012 בוצע ברישיון סקר סייסמי D3במים רדודים וסקר סייסמי D2ימי יבשתי.

השותפות אף נמצאת במו"מ עם משרד האנרגיה והמים, שצפוי להסתיים החודש, לקבלה מחודשת של הרישיון היבשתי "זרח", הנמצא באזור ים המלח וזאת לאחר שהשותפות עתרה לבג"צ כנגד ההחלטה לקחת ממנה את הרישיון בסוף 2010. בחודשים האחרונים לפני שנלקח ממנה הרישיון הפיקה השותפות ביחד עם שותפיה כ-4,200 חביות נפט מבאר צוק תמרור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker