מכת מצרים |

חברת החשמל ביטלה את הסכם הגז עם יוסי מימן

החברה הודיעה כי נקטה צעד זה לאחר התייעצות עם יועציה המשפטיים הבינלאומיים, וכי לא נותרה לה ברירה לאור הודעת חברת הגז הלאומית של מצרים, לפני שנתיים, על ביטולו החד צדדי של הסכם מכירת הגז המצרי ל-EMG בעקבות ההפיכה במדינה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חברת החשמל דיווחה בדו"חות הכספיים שלה כי הודיעה בחודש שעבר לספקית הגז הטבעי המצרית-ישראלית EMG על ביטול הסכם רכישת הגז שחתמה עמה לפני כעשור. החברה הודיעה כי נקטה צעד זה לאחר התייעצות עם יועציה המשפטיים הבינלאומיים, וכי לא נותרה לה ברירה לאור הודעת חברת הגז הלאומית של מצרים, לפני שנתיים, על ביטולו החד צדדי של הסכם מכירת הגז המצרי ל-EMG בעקבות ההפיכה במדינה.

בספטמבר 2011 החליט דירקטוריון חברת החשמל לפתוח בהליך בוררות בינלאומי מול EMG, בה שותף איש העסקים יוסי מימן, ומול חברת EGAS המצרית, בטענה להפרת חוזה מולה. זאת, לצד תביעת פיצויים בכ-2 מיליארד דולר לפחות, בגין הנזקים שנגרמו לה. הבוררות, במסגרת לשכת המסחר הבינלאומית, נפתחה לפני שנה בפאריס. חברת החשמל הגישה את תצהיריה בחודש שעבר והדיון הראשון יתקיים ביולי.

יוסי מימןצילום: ינאי יחיאל

EMG פתחה בהליכי בוררות בינלאומית מול ממשלת מצרים וחברות הגז והנפט הלאומיות שלה, בטענה להפרת החוזה. בוררויות אלה מתנהלות בז'נווה ובניו יורק. לפי הערכות, EMG אמדה את הנזקים שנגרמו לה בגין אי אספקת הגז לישראל ובגין הנחת צינור הגז בין המדינות בכ-8 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker