בלעדי

בפעם השנייה: סיור האנליסטים באסדת שמן - בוטל

שמן, שמבצעת בימים אלה את קידוח האימות הראשון ברישיון מסרה: "בעיה לוגיסטית שאינה תלויה בחברה" ■ עוד נודע ל-TheMarker כי מי שאירגן את שני הסיורים היא לידר הנפקות, שביצעה את ההנפקה של שמן

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סיור האנליסטים באסדת הקידוח שמן, שאמור היה להתבצע ביום שני האחרון, בוטל בפעם השנייה - כך נודע ל-TheMarker. שותפות הגז והנפט שמן מבצעת בימים אלה את קידוח האימות הראשון בשטחי הרישיון אל מול חופי אשדוד. עוד נודע ל-TheMarker כי מי שאירגן את שני הסיורים היא לידר הנפקות, שביצעה את ההנפקה של שמן.

שמן הסבירה כיום כי "מדובר בסיור אליו הוזמנו כ-25 גורמים משוק ההון וכן אנליסטים, שבשל מספרם הרב הוא אמור להתבצע בספינת השירות של החברה שמעבירה מידי יום ציוד וחומרים לקידוח. הסיור הראשון בוטל בשל צו אלוף שסגר את השטח בעקבות תרגיל בטחוני, והפעם נדחה עקב בעיה לוגיסטית שאינה תלויה בחברה. שמן תקיים את הסיור מיד לאחר חג הפסח".

קידוח שמןצילום: דובי טל

בימים אל מתבצע קידוח האימות הראשון ברישיון "שמן", בעלות כוללת של יותר מ-100 מיליון דולר. שמן, לשעבר "מד אשדוד", ממוקם במים רדודים במרחק של 16 ק"מ בלבד מקו החוף של אשדוד (קרוב לבתי הזיקוק ולקו הנפט היוצא מקצא"א לבתי הזיקוק באשדוד ובחיפה). במסגרת הרישיון קיימים שני מבנים - "ים" ו"בראבו".

על פי הערכות חברת הייעוץ הבינלאומית נידרלנד (NASI), ברישיון הימי שמן קיים פוטנציאל לכ-227 מיליון חביות נפט באיכות גבוהה ביותר (בסיכוי של 40%) ולכ-3 טריליון רגל מעוקב (TCF) של גז בסיכוי של כ-35%. לשם השוואה, צריכת הדלקים במדינת ישראל מסתכמת בשנה ב-100 מיליון חביות נפט.

לידר, ביחד עם פועלים אי.בי.אי ודיסקונט חיתום, הנפיקו את שמן בבורסה ב-2011, וגייסו עבורה כ-120 מיליון שקל. במסגרת ההנפקה, שנשאה התחייבות חיתומית חלקית (התחייבות לרכוש חלק מניירות הערך המוצעים במידה ואין ביקושים מספיקים), רכש קונסורציום החתמים, בהם לידר, ניירות ערך בהיקף של כ-6 מיליון שקל. לפי הערכות, לידר אינו מחזיק בפוזיציה כיום.

מלידר נמסר בתגובה: "לידר הנפקות מסייעת ללקוחותיה בכל דרך אפשרית. לשמן עזרנו בארגון סיור האנליסטים, שנדחה בשל סיבות שונות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker