הרווח הנקי של נובל אנרג'י גדל ב-6.8% ברבעון ל-904 מיליון דולר

בשנה הקרובה החברה מתכננת להוציא אל הפועל גל נוסף של פרויקטים, בהם שלב 2 של תמר ושלב 1 בלווייתן ■ מכירותיה של נובל הסתכמו ברבעון ב-1.167 מיליארד דולר - גידול של 30% ביחס לרבעון המקביל ב-2011

ערן אזרן
ערן אזרן

שנת שיא לנובל אנרג'י, חברת חיפושי הגז האמריקאית השותפה בתגליות "תמר" ו"לווייתן". החברה דיווחה היום (ה') על עלייה של 6.85% ברווח הנקי המתואם לרבעון הרביעי ל-265 מיליון דולר (1.65 דולרים למניה).  במקביל רשמה החברה, שמנוהלת על ידי צ'אק דיווידסון, עלייה קלה של 1.68% ברווח הנקי השנתי ל-904 מיליון דולר.

בדו"חותיה הרבעוניים מפרטת נובל כי בכוונתה להוציא אל הפועל במהלך השנה הקרובה גל נוסף של פרויקטים במטרה לשמור על הצמיחה, כשביניהם שלב 2 של "תמר" ושלב 1 ב"לווייתן". החברה אף מציינת כי בכוונתה להמשיך לחקור ולפתח את "לווייתן", תגלית הגז הגדולה בעולם בעשור האחרון, לקראת הקידוח למטרות נפט, שאמור לצאת אל הפועל באפריל 2014.

צ'ארלס דייוידסון, יו"ר ומנכ"ל נובל אנרג'יצילום: בלומברג

מכירותיה של נובל אנרג'י הסתכמו ברבעון ב-1.167 מיליארד דולר - גידול של 30% ביחס לרבעון המקביל ב-2011. הכנסותיה השנתיות של החברה גדלו ב-24% ל- 4.223 מיליארד דולר. החברה רשמה שיא בתזרים המזומנים הרבעוני - 824 מיליון דולר, ושיא בתזרים המזומנים השנתי - 2.9 מיליארד דולר. כמו כן, נרשם שיא בהיקף המכירות מפעילויות נמשכות של 255 אלף חביות נפט ליום.

"השיא בתזרים המזומנים מעיד על צמיחתה של נובל אנרג'י במהלך השנה האחרונה", הסביר דיווידסון בתגובה לדו"חות. "אנחנו צופים שגם 2013 תהיה שנת צמיחה , עם גידול של 20% בייצור. אנחנו מתכוונים להביא את 'תמר' לייצור ראשוני של גז, וכמו כן אנחנו מתכוונים להוציא לפועל את שלב 2 של תמר, וכן את שלב 1 של לווייתן".

מניית החברה עולה בתגובה ב-1% בטרום המסחר בניו יורק. מדובר ברמת שיא של המניה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ