מניית השבוע |

החברה הספרדית שהלהיבה את המיליארדרים ג'ורג' סורוס וג'ון פולסון

שני מיליארדרים אמריקאים, הנפקה לפי שווי של 500 מיליון יורו ועליה של 18% בערך המניה מאז הנפקתה ב-2014 ■ ב–UBS קבעו לחברה המלצת קנייה, והם סבורים כי בשנה הקרובה יעלה מחיר המניה ל–15 יורו - 27% יותר ממחירה כיום

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת היספניה היא חברת נדל"ן ספרדית שעוסקת בייזום ותפעול נכסים. החברה פועלת בעיקר בתחומי המשרדים (45% מהנכסים), בתי המלון (כ–30%) והמגורים (כ–20%), וגם משקיעה מעט במרכזי קניות ובמרכזים לוגיסטיים. כשליש מהנכסים של היספניה נמצאים במדריד, 10% בברצלונה — והשאר בעיקר באיים הקנריים והבלאריים.

ב–UBS מציינים כי היספניה נוהגת להשקיע בנכסים בפיזור גיאוגרפי רחב, ולא בהכרח באזורי ביקוש, ומנצלת את ההיכרות המקומית שלה כדי לשפר אותם וליצור ערך. היעד של החברה הוא עמידה בשיעור תשואה פנימי (IRR) של 15%. באחרונה הודיעה החברה על רכישה של שלושה בנייני משרדים ובית מלון ב–78 מיליון יורו, וב–UBS הגיבו באופן חיובי לרכישה, וציינו כי למלון יש פוטנציאל גדול בטווח הארוך. עוד אומרים ב–UBS כי לאחר שהיספניה התרחבה היא מוציאה כעת לדרך את התוכנית שלה להפוך לקרן ריט, והיא תחלק דיווידנדים כבר ב–2016.

אתר בנייה מחוץ למדרידצילום: רויטרס

ב–UBS התייחסו גם לסיכונים עמם מתמודדת היספניה: "ההתאוששות של השוק הספרדי אינה מובטחת, ומחירי השכירות נמוכים ב–40% מהשיא. במקומות מרכזיים פחות, שבהם היספניה משקיעה, מחירי השכירות עדיין נמצאים בשפל. אם הצמיחה במחירי השכירות לא תתממש, היספניה לא תשיג את יעד ה–IRR שקבעה". בבנק ההשקעות הזהירו גם מפני השפעה של המצב הפוליטי בספרד על המניה.

ב–2015 הסתכמו הכנסות היספניה ב–38 מיליון יורו, לעומת 9 מיליון יורו ב–2014. ה–NOI (רווח נקי מפעילות נדל"ן) הסתכם ב–26 מיליון יורו בשנה שעברה, לעומת 7 מיליון יורו ב–2014. לחברה יש חוב של 580 מיליון יורו, ו–200 מיליון יורו בקופה. הגידול בשני הסעיפים נובע מרכישת נכסים על ידי החברה. החברה נהנתה גם משערוך נכסים שהעלה את שוויים.

שני המשקיעים הבולטים בחברה הם המיליארדרים האמריקאים ג'ורג' סורוס (17%) וג'ון פולסון (10%), שמשקיעים בה באמצעות קרנות ההשקעה שלהם. החברה הונפקה במארס 2014 (סימול: HIS) לפי שווי של 500 מיליון יורו. שוויה כיום הוא כמיליארד יורו, אבל המניה עלתה ב–18% מאז ההנפקה. הסיבה לפער נובעת מהנפקת מניות נוספות לפני כשנה. ב–UBS קבעו לחברה המלצת קנייה, והם סבורים כי בשנה הקרובה יעלה מחיר המניה ל–15 יורו — 27% יותר ממחירה כיום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה