מניה על הכוונת |

אמריקן טאואר הופכת את התקשורת הסלולרית לנדל"ן מניב

מניית אמריקן טאואר טיפסה ב–40% מתחילת השנה, למחיר של 152 דולר - ובחמש השנים האחרונות היא עלתה בקצב שנתי של 17% בממוצע

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנטנה סלולרית
אורי תומר
אורי תומר

אמריקן טאואר (American Tower) מקימה ומשכירה אנטנות סלולריות עבור חברות תקשורת. מטה החברה נמצא בבוסטון, מסצ'וסטס, בארה"ב, והיא פעילה מאוד בדרום אמריקה, באפריקה, באירופה ובהודו.

החברה הוקמה ב–1995 כחטיבה של חברה בשם אמריקן רדיו סיסטמס, ופוצלה ממנה ב–1998. היא מפעילה כ–150 אלף מגדלי תקשורת, כמעט שליש מהם בארה"ב. אמריקן טאואר מאוגדת כקרן ריט (REIT) — ישות עסקית שמאפיינת חברות נדל"ן מניב (השכרת נכסים למגורים, למסחר ולמשרדים). קרנות ריט מגייסות כסף ממשקיעים ורוכשות באמצעותו נכסים, שאותם הן משכירות — כשהרווחים מההשכרה מחולקים כמעט במלואן לבעלי המניות כדיווידנד.

זה בדיוק מה שעושה אמריקן טאואר, כשבמקרה שלה דמי השכירות מגיעים מחברות התקשורת שמשתמשות באנטנות שלה. כך, השוכרות יכולות להתמקד במתן שירותי תקשורת ללקוחותיהן, ולהימנע מהשקעות גדולות על רכישת ציוד, שמעיקות מאוד על מבנה ההוצאות שלהן.

האנליסט סרגי וסצ'ונוק, מבית ההשקעות ההשקעות אופנהיימר ישראל, אומר שאמריקן טאואר צומחת בקצב גבוה בהרבה מקרנות ריט סטנדרטיות. לדבריו, מודל הפעולה של החברה, שנפוץ בשווקים שבהם היא פועלת (במיוחד בארה"ב ובדרום אמריקה), מאפשר לה ליהנות מגמישות רבה בהתמודדות עם הרגולציה על מספר האנטנות וחלוקת הרישיונות להקמתן. לגמישות זו חשיבות רבה בתקופה של גידול משמעותי בתעבורת התקשורת הסלולרית, בעיקר בשל המעבר לרשתות דור רביעי והעלייה בצריכת התוכן בסלולר.

וסצ'ונוק מסביר כי בשווקים המתעוררים שבהם פועלת החברה, היא נהנית מגידול מואץ בפרישת רשתות הסלולר ומעלייה במספר בעלי הסמאטרפונים. לדבריו, בשנה האחרונה החברה נהנית גם מהתחזקות המטבעות של רבות מהכלכלות האלה מול הדולר.

מניית אמריקן טאואר טיפסה ב–40% מתחילת השנה, למחיר של 152 דולר — ובחמש השנים האחרונות היא עלתה בקצב שנתי של 17% בממוצע. שווי השוק שלה מגיע כיום ל–65 מיליארד דולר. המניה מתקרבת במהירות למחיר היעד שקבעו לה באחרונה באופנהיימר — 155 דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker