מניה על הכוונת |

התחרות מול וול מארט ואמזון משאירה את טרגט במקום

מניית טרגט הניבה בחמש השנים האחרונות תשואה שלילית של 8%, כשבשנה האחרונה מחירה ירד ב-14%, לאחר שנתיים של עליות

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנות טרגט בקליפורניה
חנות טרגט בקליפורניהצילום: בלומברג

טרגט היא רשת קמעונות אמריקאית שהוקמה ב–1902 ומונה כיום 1,800 סניפים ואתר אינטרנט פופולרי. בחברה מועסקים 323 אלף עובדים ויש לה 38 מרכזי הפצה בארה"ב. הרשת כוללת סניפי דיסקאונט, חנויות ענק, וחנויות קטנות יותר במרכזי ערים.

בשנים האחרונות טרגט לא צומחת. ב–2013–2015 הסתכמו הכנסותיה השנתיות בכ–73 מיליארד דולר, ובשנה שעברה ירדו ל–69.5 מיליארד דולר. בשנת הכספים הנוכחית (שמסתיימת בסוף ינואר 2018) האנליסטים צופים שהחברה תציג צמיחה מתונה מאוד של 2%. הרווח הנקי המתואם צפוי להיות כ–2.9 מיליארד דולר, בדומה לשנה הקודמת. השנה ניכרת חולשה בפעילות המזון והמשקאות של טרגט, ומנגד — צמיחה במכירות המוצרים לבית, מוצרי האלקטרוניקה, הספרים, הצעצועים והבגדים.

אחת הבעיות שעמן מתמודדת החברה היא תחרות המחירים מול וול מארט, שמפעילה פי 2.5 יותר סניפים, וכניסתה של אמזון לתחום המזון עם רכישתה של Whole Food. עם זאת, אחד ממנועי הצמיחה של טרגט הוא המכירות ברשת, שהיו אחראיות ל–4.3% מהכנסותיה במחצית הראשונה של השנה. בתקופה זו ייצרו מכירות האונליין לטרגט הכנסות של 1.4 מיליארד דולר — עלייה של 27% לעומת התקופה המקבילה ב–2016. טרגט גם עשויה ליהנות מחולשתה של רשת הצעצועים טויס אר אס, שהודיעה בחודש שעבר על פשיטת רגל.

מניית טרגט הניבה בחמש השנים האחרונות תשואה שלילית של 8%, כשבשנה האחרונה מחירה ירד ב–14%, לאחר שנתיים של עליות. החברה נסחרת כיום לפי שווי של 32 מיליארד דולר. המניה נסחרת במכפיל רווח נמוך יחסית — 13 על הרווח הנקי הצפוי בשנת הכספים הנוכחית. לשם השוואה, וול מארט נסחרת לפי מכפיל רווח צפוי של 18.

כבר במחיר היעד - מניית טרגט

טרגט הודיעה באחרונה כי היא מעלה את שכר המינימום לעובדיה ל–11 דולר לשעה, ומתכננת להעלותו ל–15 דולר תוך שלוש שנים — מה שעשוי להגדיל משמעותית את הוצאות השכר שלה. שכר המינימום הפדרלי בארה"ב הוא 7.25 דולרים לשעה. האנליסטים צופים כי הרווח למניה יירד השנה ב–10%, ל–4.5 דולרים.

למרות המכפילים הנמוכים, האנליסטים שמסקרים את טרגט סבורים כי הסיכון בפעילותה משמעותי. מחיר היעד הממוצע שהם קבעו הוא 60 דולר — בדומה למחיר השוק. תשואת הדיווידנד היא 4%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker