מניה על הכוונת |

למכור "הכל בדולר" - ולהרוויח 435 מיליון דולר בחצי שנה

בחמש השנים האחרונות הניבה מניית דולר טרי תשואה שנתית ממוצעת של 11.5%, והיא נסחרת במחיר של 83 דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דולרים
דולריםצילום: Kim Hong-Ji/רויטרס

Dollar Tree (דולר טרי) היא חברה אמריקאית שמפעילה רשת חנויות למכירת מוצרי "הכל בדולר". החברה מוכרת מגוון מוצרים: אוכל וממתקים, מוצרי טיפוח ובריאות, מוצרים למסיבות ואירועים, צעצועים, מתנות, כרטיסי ברכה ועוד. החברה פועלת בשני מותגים: דולר טרי, שמוכרת מוצרים במחיר של דולר אחד, ופמילי דולר, שמוכרת מוצרים בטווח מחירים של דולר עד 10 דולרים.

הגורם המשמעותי בצמיחת דולר טרי הוא פתיחת חנויות חדשות, גם באמצעות רכישה של חנויות קיימות. החברה הפעילה בסוף ינואר יותר מ–14 אלף חנויות ב–48 מדינות בארה"ב, וכ–225 חנויות בקנדה — זינוק של פי שלושה בארבע שנים, שנבע בעיקר מרכישת 8,200 חנויות של פמילי דולר לפני כשנתיים תמורת 8.5 מיליארד דולר. הנהלת החברה חושבת שיש מקום בארה"ב לעוד הרבה חנויות חדשות, וציינה בדו"חות השנתיים האחרונים שלה כי השוק יכול להכיל 10,000 חנויות של דולר טרי ו–15 אלף חנויות של פמילי דולר. החברה מעסיקה כ–175 אלף עובדים — רובם, 70%, במשרה חלקית.

שנת הכספים של דולר טרי מסתיימת בסוף ינואר. במחצית הראשונה של שנת הכספים הנוכחית הסתכמו הכנסות החברה ב–10.6 מיליארד דולר — עלייה של כ–5% לעומת התקופה המקבילה ב–2016. אם מתייחסים רק לחנויות שהיו בבעלות החברה בתקופה המקבילה, כלומר בנטרול חנויות חדשות שנרכשו מאז — הרי שהכנסותיה צמחו ב–1.2%. שיעור הרווח הגולמי היה כ–30%, רמה לא נמוכה בעבור חברה קמעונית, ועוד כזאת שרוב מוצריה זולים במיוחד. הרווח הנקי בשני הרבעונים הראשונים הסתכם ב–435 מיליון דולר — עלייה של כ–8% בהשוואה לתקופה המקבילה. דולר טרי רוכשת כ–60% ממוצריה מיצרנים אמריקאיים, ואת השאר היא מייבאת.

בחמש השנים האחרונות הניבה מניית דולר טרי תשואה שנתית ממוצעת של 11.5%, והיא נסחרת במחיר של 83 דולר. אנליסטים סבורים כי קיים פוטנציאל לעלייה במחיר המניה, אבל הוא מוגבל — וקבעו מחיר יעד ממוצע של 90 דולר. עם זאת, בג'יי.פי מורגן אופטימים יותר — ונקבו במחיר יעד של 100 דולר. בבנק סבורים כי דולר טרי יכולה ליהנות עוד יותר מיתרון לגודל, וכי קיים פוטנציאל לחיסכון נוסף מהסינרגיות עם פמילי דולר.

מניית דולר טרי, בדולרים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker