מניה על הכוונת

הסוד של הנקל: צומחת מהר מהמתחרות - ומשפרת את הרווחיות בכל שנה

חברת מוצרי הצריכה הגרמנית הנקל הוקמה לפני יותר מ–140 שנה ומעסיקה כיום יותר מ–50 אלף עובדים בעולם ■ בין מותגיה ניתן למצוא את שוורצקופף, פרסיל, פַה ועוד ■ בדו"חותיה האחרונים לרבעון השני, הציגה החברה צמיחה חזקה של 9.6% בהכנסותיה לעומת הרבעון המקביל ב–2016

גיא ארז
גיא ארז

חברת מוצרי הצריכה הגרמנית הנקל (HENKEL, סימול: hen:gr) הוקמה לפני יותר מ–140 שנה ומעסיקה כיום יותר מ–50 אלף עובדים בעולם. הנקל מתמחה בפיתוח, שיווק ומכירה של מוצרי נקיון (דטרגנטים), טואלטיקה, קוסמטיקה וטכנולוגיות לתעשייה ולתחום הבית והטיפוח האישי. היא נסחרת בבורסת פרנקפורט ובמדד הדאקס הגרמני לפי שווי שוק של כ–47 מיליארד יורו, לאחר שבחמש השנים האחרונות נסק מחיר המניה שלה ביותר מ–90%.

מריחה

בין מותגיה ניתן למצוא את שוורצקופף, פרסיל, פַה ועוד. בדו"חותיה האחרונים לרבעון השני, הציגה החברה צמיחה חזקה של 9.6% בהכנסותיה לעומת הרבעון המקביל ב–2016, וצמיחה אורגנית של 2.2%. הכנסותיה היו 5.1 מיליארד יורו, והרווח התפעולי עלה ב–11% ל–909 מיליון יורו.

אף שהחברה מציגה קצב צמיחה גבוה ועלייה במרווחים באופן עקבי בחמש השנים האחרונות, היא נסחרת במכפיל רווח של 16.8 על הרווח הצפוי ל–2018 — מכפיל הנמוך ב–17% ממכפיל הרווח הממוצע למגזר מוצרי הצריכה. לעומת חברות הצריכה המקבילות, הנקל הציגה עלייה של 2.1% במכירותיה, לעומת עלייה ממוצעת של כ–0.7% בלבד. במיטב דש ברוקראז' מציינים כי המרווח התפעולי של הנקל נמצא בעלייה מתמדת, ועלה ברבעון האחרון ל–17.8% לעומת 17.6% ב–2016. כמו כן, חלה עלייה ממוצעת של כ–260 נקודות בסיס במרווח התפעולי שלה בכל שנה בין 2011–2016.

האנליסט ערן יונגר מציין כי הנקל צפויה להציג עלייה משמעותית עוד יותר במחצית השנייה של השנה בזכות מוצרים חדשים שפיתחה. "מה שמשך אותנו בחברה זה שיעור העלייה במכירות וברווחיות, שאותן היא משפרת בכל שנה. אמנם מניות המגזר נפגעו באחרונה בשל חשש לירידה בשיעורי הצריכה ועליית היורו מול הדולר, אך בהנקל הירידה היתה מוגזמת. ואולם מכירותיה הרבות בתוך גוש היורו צפויות לקזז את הפגיעה מהתחזקות המטבע האירופי, והיא נהנית מחוב נמוך עם יחס חוב ל–EBITDA של כ–0.45 בלבד. ב–2019 היא צפויה להיות ללא חובות בכלל". יונגר ממליץ על הנקל ב"קנייה" עם מחיר יעד של 149 יורו למניה, הגבוה בכ–28% ממחירה בשוק. מחיר היעד גבוה ממחיר השיא שאליו הגיעה ביוני — כ–129 יורו למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker