כמויות המידע שמייצרות 11 מיליארד דולר בשנה

חברת תומסון רויטרס נוצרה ב–2008 ממיזוג של שתי חברות — תומסון הקנדית, וסוכנות הידיעות רויטרס ■ החברה מספקת גישה למאגרי מידע, כלים ואנליזות לגורמים מקצועיים בתחומים שונים ■ הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2017 הסתכמו ב–2.8 מיליארד דולר — עלייה של 1% בלבד לעומת ההכנסות ברבעון המקביל

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין סוכנות רויטרס לונדון
בניין סוכנות רויטרס לונדוןצילום: Gordon Joly
עמרי זרחוביץ'

חברת תומסון רויטרס (Thomson Reuters, סימול: TRI) נוצרה ב–2008 ממיזוג של שתי חברות — תומסון הקנדית, שהוקמה ב–1934 כמוציאה לאור של אמצעי תקשורת כתובה, וסוכנות הידיעות רויטרס, שנוסדה ב–1851. שתי החברות התפתחו במהלך השנים לספקיות של מידע פיננסי, וכיום החברה המאוחדת מספקת מידע ופתרונות גם בתחומים נוספים.

החברה מספקת גישה למאגרי מידע, כלים ואנליזות לגורמים מקצועיים בתחומים שונים. חטיבת הפיננסים, שמספקת יותר ממחצית מהכנסות החברה, מספקת מידע ומערכות מסחר למשקיעים ברחבי העולם; החטיבה המשפטית, שאחראית לכ–30% מההכנסות, פונה למשרדי עורכי דין, מחלקות משפטיות בחברות, וגופים ממשלתיים; מחלקת החשבונאות והמסים משרתת גורמים רלוונטיים בתחום ואחראית ל–15% מההכנסות. שאר ההכנסות — 3% — מגיעות מסוכנות הידיעות רויטרס.

הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2017 הסתכמו ב–2.8 מיליארד דולר — עלייה של 1% בלבד לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. ב–2016 לא צמחה החברה כלל — ההכנסות שלה הסתכמו ב–11.2 מיליארד דולר עם ירידה של 1% לעומת ההכנסות ב–2015. הרווח התפעולי ברבעון הראשון של 2017 קפץ ב–43% והגיע ל–444 מיליון דולר, לאחר שבשנה שעברה ירד הרווח התפעולי ב–9% והסתכם ב–1.4 מיליארד דולר.

מניית החברה נסחרת בבורסות בניו יורק ובטורונטו. החברה נסחרת לפי שווי של 33 מיליארד דולר, לאחר עלייה של 8% בשנה האחרונה. בחמש השנים האחרונות הניבה המניה תשואה שנתית ממוצעת של 10%. מחיר המניה כיום הוא כ–45 דולר, ומשקף מכפיל של 19 על הרווח שחוזים האנליסטים ל–2017, ומכפיל 18 על הרווח החזוי ל–2018. האנליסטים מבנקי ההשקעות הגדולים — ג'יי.פי מורגן, RBC ומורגן סטנלי — מחזיקים בהמלצה של תשואת שוק על המניה, עם מחירי יעד שנעים בין 44 ל–48 דולר.

מידע שווה תשואה
מניית תומסון רויטרס
צילום: רויטרס

בג'יי.פי מורגן מציינים כי התמחור של המניה נמוך יחסית לעומת חברות דומות, אך גם שיעורי הצמיחה של תומסון רויטרס נמוכים יחסית. האנליסטים צופים שיעור צמיחה של 1.5% ב–2017 ו–3% בשנה הבאה.

בעשר השנים האחרונות הוציאה החברה 15 מיליארד דולר על רכישה עצמית של מניות וחלוקת דיווידנדים. מתוך סכום זה, 2.7 מיליארד דולר חזרו למשקיעים בשנה שעברה — שליש כדיווידנדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker