מניה על הכוונת |

ג'נרל אלקטריק משתנה מן הקצה אל הקצה, והאנליסטים חלוקים בדעותיהם

באחרונה השלימה החברה מכירת נכסים בהיקף של כ-200 מיליארד דולר כחלק מיציאתה מתחומי הנדל"ן והפיננסים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מפעל ג'נרל אלקטריק
מפעל ג'נרל אלקטריק בארה"בצילום: Bloomberg

ג'נרל אלקטריק (GE) היא החברה התעשייתית הגדולה בעולם כיום. החברה, שהתחילה את דרכה ב-1892 בפיתוח של מוצרי חשמל, מתמקדת כיום בייצור ושירותים בתחומים כמו טורבינות רוח, מנועי מטוסים, סורקים רפואיים ופעילויות במגוון תחומים נוספים.

באחרונה השלימה החברה מכירת נכסים בהיקף של כ-200 מיליארד דולר כחלק מיציאתה מתחומי הנדל"ן והפיננסים. כמו כן, החברה מכרה באחרונה לחברת האייר את חטיבת מוצרי החשמל הגדולים, כמו מכונות כביסה ומקררים, ב-5.4 מיליארד דולר. בסוף 2015 השלימה GE את רכישת עסקי האנרגיה של חברת Alstom (אלסטום) תמורת 9.5 מיליארד דולר.

אחד ממנועי הצמיחה של החברה לעתיד הוא שילוב של תחום האינטרנט של הדברים בתעשיות שבהן היא פועלת. התוכנות שהיא מפתחת יאפשרו ללקוחות שלה, למשל, לאסוף מידע ולנתח אותו. ב-2015 היוו ההכנסות מתחום זה 6 מיליארד דולר, והמנכ"ל ג'ף אימלט הציב יעד הכנסות של 15 מיליארד דולר ב-2020.

GE רשמה ירידה של 20% בהכנסות ב-2015, אך ב-2016 צופים האנליסטים כי ההכנסות שלה יחזרו לצמוח ב-7.7% - ל-126 מיליארד דולר. ברבעון השני הפתיעה החברה את השוק לטובה, והציגה הכנסות של 33 מיליארד דולר - עלייה של 15% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. בשורה התחתונה רשמה GE רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 4.7 מיליארד דולר, גידול של 65% לעומת הרווח שרשמה ברבעון המקביל. החברה נסחרת לפי שווי של 280 מיליארד דולר, לאחר שמנייתה התחזקה ב-30% בשנה האחרונה וב-18% בממוצע בחמש השנים האחרונות, ל-31 דולר.

בבנק ההשקעות ברקליס קבעו המלצת קנייה על המניה, עם מחיר יעד של 34 דולר. "השילוב של מכירת הנכסים הפיננסיים, שיפור ברווחיות, רכישת אלסטום ורכישות פוטנציאליות נוספות, לצד תשואת דיווידנד גבוהה ביחס למתחרים, הופכת את GE להשקעה טובה", כתבו בברקליס בסקירה שפירסמו בחודש שעבר. אמנם בברקליס לא היו מרוצים מהרווחיות ברבעון השני, אך לא שינו את תזת ההשקעה.

עם זאת, בג'יי.פי מורגן פסימיים יותר לגבי המניה, וקבעו מחיר יעד של 26 דולר. "הביצועים התפעוליים של החברה נמוכים מהמתוכנן, ואנחנו חושבים שתחזיות האנליסטים גבוהות מדי. תזרים המזומנים החופשי נמוך ביחס לסקטור, ולדעתנו מחיר המניה יקר", אומרים בג'יי.פי מורגן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker