מניה על הכוונת |

בסט ביי מקטינה סניפים ובונה על צמיחה במסחר המקוון

יוטב קוסטיקה מבית ההשקעות מור: "ההתמקדות של בסט ביי במכירות המקוונות מוכיחה את עצמה עם גידול גבוה בהכנסות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

בסט ביי, רשת למוצרי אלקטרוניקה וציוד למשרד ולבית, שהוקמה בשנות ה–60, נחשבת לאחת מרשתות הקמעונות הגדולות בארה"ב. היא מעסיקה כ–130 אלף עובדים - רובם בארה"ב. פעילותה הבינלאומית מצומצמת, ומלבד בארה"ב היא פועלת רק בקנדה ובמקסיקו.

יוטב קוסטיקה, כלכלן ראשי ומנהל השקעות במור בית השקעות, אומר כי יש כיום תחרות גבוהה במגזר הקמעונות בארה"ב, בין השאר כתוצאה מעליית כוחו של המסחר המקוון. "בסט ביי השכילה לבצע שינוי אסטרטגי בשלוש השנים האחרונות", אומר קוסטיקה, "ומרכיב חשוב בו היה יצירת מנועי צמיחה עתידיים. בין השאר הוקמו סניפים קטנים עם רווחיות גבוהה יותר, נוספו שיתופי פעולה עם ענקיות טכנולוגיה כמו אפל, סמסונג ומיקרוסופט שהקימו 'חנות בתוך חנות', והחשוב מכל - נעשתה הרחבה משמעותית בפעילות המקוונת של החברה".

לדבריו, "בסט ביי ביצעה צעדים נוספים, כמו יציאה משווקים לא רווחיים, ייעול שרשרת ההפצה והורדה ניכרת בהוצאות השנתיות בסך כ–1.2 מיליארד דולר, באמצעות סגירת סניפים, צמצום שטחי מסחר והפחתת עלויות הנהלה וכלליות".

הכנסות החברה ברבעון שהסתיים בסוף אפריל (הרבעון הראשון של שנת הכספים 2017) הסתכמו ב–8.5 מיליארד דולר, ירידה של 1.5% לעומת הרבעון המקביל. החברה רשמה רווח של נקי מתואם (Non-GAAP) של 144 מיליון דולר - גידול של 10% לעומת הרבעון המקביל, והיא נסחרת לפי שווי של כ–10 מיליארד דולר, המשקף מכפיל רווח של 11 על הרווח הצפוי השנה. מניית החברה הניבה בחמש השנים האחרונות תשואה שנתית ממוצעת של 5.5%.

"ההתמקדות במכירות המקוונות מוכיחה את עצמה עם גידול גבוה בהכנסות, שבשנה האחרונה הגיעו לכ–4 מיליארד דולר", אומר קוסטיקה, אך מזהיר: "החברה עדיין פועלת בשוק תחרותי מאוד, והתחרות תגבר. השקעה במניה מגלמת השקעת בטא (השקעה בעלת רמת סיכון גבוהה יותר ביחס למדד היחס) על הכלכלה האמריקאית בכלל ועל עולם הקמעונות בפרט".

קוסטיקה ציין גם כי שיפור ברמות הרווחיות וחיזוק המאזן מאפשרים לחברה לבצע תוכנית אגרסיבית יחסית של רכישת מניות עצמית, בנוסף לחלוקת דיווידנדים, שרק גדלים והולכים. באחרונה עידכנה החברה את המשקיעים על תוכנית רכישת מניות חדשה בסך מיליארד דולר בשנתיים הקרובות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker