מניה על הכוונת

המעבר המוצלח לענן אינו מגולם במחיר של סיסקו

במארס הודיעה החברה על תהליך ארגון מחדש, שלווה בעזיבה של כמה מנהלים בכירים. באופנהיימר מציינים כי חלק מהמשקיעים חושבים שהעזיבה יכולה לפגוע בחברה, אך עדיין יש לה עתודה ניהולית טובה

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיסקוצילום: בלומברג

חברת סיסקו, שפועלת בענף ציוד התקשורת, הוקמה ב-1984 והונפקה בנאסד"ק שש שנים לאחר מכן. סיסקו היתה בשנת 2000, לכמה שבועות, החברה עם שווי השוק הגבוה בעולם, אך מאז פינתה את המקום לחברות כמו אפל ואמזון.

ואולם סיסקו שמרה על דומיננטיות בשוק הטכנולוגיה העולמי. האנליסטים אמנם חששו כי סיסקו תאכזב בדו"חות האחרונים שפירסמה במאי, אך היא הפתיעה לטובה. בעקבות זאת עלתה מאז מניית החברה ביותר מ-10%.

סרגיי וסצ'ונוק, אנליסט של בנק ההשקעות אופנהיימר, אומר כי חששות המשקיעים נבעו מסביבת המקרו החלשה והתחרות הגוברת בשוק ציוד התקשורת הארגונית. "ההפתעה מוכיחה כי הנהלת סיסקו יודעת לנהל את המעבר לפלטפורמה מבוססת תוכנה וענן בלי לפגוע בעסקיה השוטפים. סיכויי הצלחה בתהליך זה והמובילות השיווקית והטכנולוגית של סיסקו אינם מגולמים, לדעתנו, בתמחור הנמוך של המניה", הוסיף וסצ'ונוק.

עם זאת, לדבריו, "חולשה בולטת בדו"חות היתה בתחום המוצרים לחוות שרתים, שהיו אחד ממנועי הצמיחה בחברה, אך האטו ברבעון האחרון לצמיחה בשיעור שנתי של 1% בלבד. האטה זו נבעה ממצב המקרו ומעבר הלקוחות הגדולים בתחום מרכזי הנתונים והענן לפתרונות עצמאיים, שמשתמשים בחומרה בסיסית (white box) ובתוכנה ייחודית". וסצ'ונוק מוסיף כי "המשך התהליך הזה עלול להיות גורם סיכון עבור סיסקו".

במארס הודיעה החברה על תהליך ארגון מחדש, שלווה בעזיבה של כמה מנהלים בכירים. באופנהיימר מציינים כי חלק מהמשקיעים חושבים שהעזיבה יכולה לפגוע בחברה, אך עדיין יש לה עתודה ניהולית טובה.

הכנסות סיסקו בשלושת הרבעונים של שנת הכספים שנגמרת ביולי הסתכמו ב-36 מיליארד דולר, עלייה של 1% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) עלה ב-6% לכ-9 מיליארד דולר. סיסקו נסחרת לפי שווי של 147 מיליארד דולר, לאחר שמנייתה עלתה ב-2% בלבד בשנה האחרונה. בחמש השנים האחרונות הניבה המניה תשואה שנתית ממוצעת של 14%. "אנו סבורים כי מניית סיסקו היא השקעת ערך אטרקטיבית במגזר הטכנולוגיה, ומדרגים אותה בהמלצת תשואת יתר עם מחיר יעד של 30 דולר, בהתבסס על מכפיל 12.5 לתחזית רווח לשנת הכספים הנוכחית, בתוספת מזומנים", מסכם וסצ'ונוק. הוא הדגיש כי החברה מחלקת דיווידנד של 4% בשנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום