מניית השבוע |

החברה הספרדית שהלהיבה את המיליארדרים ג'ורג' סורוס וג'ון פולסון

שני מיליארדרים אמריקאים, הנפקה לפי שווי של 500 מיליון יורו ועליה של 18% בערך המניה מאז הנפקתה ב-2014 ■ ב–UBS קבעו לחברה המלצת קנייה, והם סבורים כי בשנה הקרובה יעלה מחיר המניה ל–15 יורו - 27% יותר ממחירה כיום

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת היספניה היא חברת נדל"ן ספרדית שעוסקת בייזום ותפעול נכסים. החברה פועלת בעיקר בתחומי המשרדים (45% מהנכסים), בתי המלון (כ–30%) והמגורים (כ–20%), וגם משקיעה מעט במרכזי קניות ובמרכזים לוגיסטיים. כשליש מהנכסים של היספניה נמצאים במדריד, — והשאר בעיקר באיים הקנריים והבלאריים.

ב–UBS מציינים כי היספניה נוהגת להשקיע בנכסים בפיזור גיאוגרפי רחב, ולא בהכרח באזורי ביקוש, ומנצלת את ההיכרות המקומית שלה כדי לשפר אותם וליצור ערך. היעד של החברה הוא עמידה בשיעור תשואה פנימי (IRR) של 15%. באחרונה הודיעה החברה על רכישה של שלושה בנייני משרדים ובית מלון ב–78 מיליון יורו, וב–UBS הגיבו באופן חיובי לרכישה, וציינו כי למלון יש פוטנציאל גדול בטווח הארוך. עוד אומרים ב–UBS כי לאחר שהיספניה התרחבה היא מוציאה כעת לדרך את התוכנית שלה להפוך לקרן ריט, והיא תחלק דיווידנדים כבר ב–2016.

אתר בנייה מחוץ למדרידצילום: רויטרס

ב–UBS התייחסו גם לסיכונים עמם מתמודדת היספניה: "ההתאוששות של השוק הספרדי אינה מובטחת, ומחירי השכירות נמוכים ב–40% מהשיא. במקומות מרכזיים פחות, שבהם היספניה משקיעה, מחירי השכירות עדיין נמצאים בשפל. אם הצמיחה במחירי השכירות לא תתממש, היספניה לא תשיג את יעד ה–IRR שקבעה". בבנק ההשקעות הזהירו גם מפני השפעה של המצב הפוליטי בספרד על המניה.

ב–2015 הסתכמו הכנסות היספניה ב–38 מיליון יורו, לעומת 9 מיליון יורו ב–2014. ה–NOI (רווח נקי מפעילות נדל"ן) הסתכם ב–26 מיליון יורו בשנה שעברה, לעומת 7 מיליון יורו ב–2014. לחברה יש חוב של 580 מיליון יורו, ו–200 מיליון יורו בקופה. הגידול בשני הסעיפים נובע מרכישת נכסים על ידי החברה. החברה נהנתה גם משערוך נכסים שהעלה את שוויים.

שני המשקיעים הבולטים בחברה הם המיליארדרים האמריקאים ג'ורג' סורוס (17%) וג'ון פולסון (10%), שמשקיעים בה באמצעות קרנות ההשקעה שלהם. החברה הונפקה במארס 2014 (סימול: HIS) לפי שווי של 500 מיליון יורו. שוויה כיום הוא כמיליארד יורו, אבל המניה עלתה ב–18% מאז ההנפקה. הסיבה לפער נובעת מהנפקת מניות נוספות לפני כשנה. ב–UBS קבעו לחברה המלצת קנייה, והם סבורים כי בשנה הקרובה יעלה מחיר המניה ל–15 יורו — 27% יותר ממחירה כיום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker