אני רק שאלה

האם אהיה חייב למכור
 את מניותיי באסם?

במקרה שאסיפת בעלי המניות של אסם תאשר את המיזוג, תהיה מחוייב למכור את המניות שלך בהתאם למחיר שהציעה נסטלה - 82.5 שקל למניה

עמי גינזבורג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמי גינזבורג

אני מחזיק מניות של חברת אסם. ביום חמישי פורסם כי בעלת השליטה באסם, נסטלה, מציעה לרכוש את המניות שברשות הציבור. האם הצעת הרכש הזו מחייבת אותי למכור את המניות? אם כן, מדוע?

א'

המהלך של נסטלה לרכישה של יתרת מניות הציבור של אסם לא נעשה במתכונת של הצעת רכש, אלא בהצעה של מיזוג. לפיכך, ההחלטה אם לקבל את המיזוג או לדחות אותו אינה נתונה לכל מחזיק בנפרד - אלא תידון ותוחלט באסיפת בעלי מניות מיוחדת של אסם, שתתכנס ב-17 במארס.

במקה שהאסיפה תאשר את המיזוג, תהיה מחוייב למכור את המניות שלך בהתאם למחיר שהציעה נסטלה - 82.5 שקל למניה. מדובר במחיר גבוה בכ-24% ממחירה של אסם לפני ההצעה, שנע סביב 65 שקל למניה.

צילום: דודו בכר

על פי ההודעה של אסם, אישור המיזוג עם נסטלה באסיפה מחייב שני תנאים. התנאי הראשון הוא תמיכה של 75% מכלל בעלי המניות של החברה שמשתתפים בהצבעה, לרבות בעלי העניין בה. שיעור בעלי העניין באסם עומד על כ-71%. נסטלה מחזיקה ב-63.8% מהמניות ושני דירקטורים נוספים מחזיקים בכ-7%, כך שהסיכוי שתנאי זה יתקיים נראה גבוה.

התנאי הנוסף הוא שיקרה אחד מהדברים הבאים: או שיושג רוב להצעה מבין בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי בהצעה; או ששיעור המתנגדים להצעה לא יעלה על 2% מכלל זכויות ההצבעה בחברה. אם לפחות אחד משני הדברים הללו יקרו, ו-75% מבעלי המניות יצביעו בעד המיזוג - גם בעלי מניות שאינם תומכים במיזוג עם נסטלה ייאלצו למכור לה את מניותיהם.

פרסום ההצעה מצד נסטלה גרם בחמישי האחרון לזינוק של 22% במניית אסם. המניה נסחרה סביב מחיר של 80 שקל, שקרוב למחיר שתשלם נסטלה במידה והמיזוג יאושר באסיפה. הפער שנותר בין מחיר המניה בשוק לבין מחיר ההצעה של נסטלה מבטא את הסיכון שהמיזוג לא יאושר לבסוף, וכן עלויות שונות (עמלות, מיסוי) שעלולות ליפול על בעלי המניות מהציבור כתוצאה ממכירת מניותיהם לנסטלה.

נסטלה שולטת באסם כבר שנים רבות, אך נמנעה עד כה מלמחוק אותה מהמסחר. עסקות ביניהן מוגדרות כיום כעסקות בעלי עניין - וחלות עליהן הגבלות, מכיוון שאסם היא חברה ציבורית. המהלך הנוכחי נועד בעיקר לפשט את היחסים בין החברות, ולאפשר להן לבצע ביניהן עסקות בצורה יומיומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker