מניית השבוע

המתחרה של AirBNB עשויה להקפיץ את אקספדיה

שוק התיירות העולמי מוערך ב-1.3 טריליון דולר בשנה (במונחי הזמנות ברוטו), כשנתח התיירות המקוונת הוא 43% - ובכך מסתכם בכ-560 מיליארד דולר בשנה

עמרי זרחוביץ'

אקספדיה מספקת שירותי הזמנת כרטיסי טיסה, חדרים לנופש וכלי רכב להשכרה באינטרנט. האתר שלה הושק ב-1996, ובתוך שלוש שנים היא נהפכה לאחת מעשר סוכנויות הנסיעות הגדולות בארה"ב.

החברה הונפקה בארה"ב לפני כעשור, כשפוצלה מהחברה האם IACI, שאותה כבר עקפה בשווי השוק לפני כמה שנים. כיום היא נסחרת בשווי של 16 מיליארד דולר לאחר שהמניה עלתה ב-43% מתחילת השנה. אקספדיה היא השחקנית המובילה בשוק התיירות המקוונת בארה"ב, אך שווי השוק שלה נמוך משל המתחרה פרייסליין, שמתמקדת בעיקר בשוק האירופי, שגדול יותר מהשוק האמריקאי.

אקספדיה אתר הזמנות בינלאומי
אקספדיהצילום: בלומברג

שוק התיירות העולמי מוערך ב-1.3 טריליון דולר בשנה (במונחי הזמנות ברוטו), כשנתח התיירות המקוונת הוא 43% - ובכך מסתכם בכ-560 מיליארד דולר בשנה. הכנסות אקספדיה בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכמו ב-4.97 מיליארד דולר, גידול של כ–13% בהשוואה להכנסות בתקופה המקבילה ב-2014. הרווח הנקי בינואר־ספטמבר היה 735 מיליון דולר, יותר מפי שניים מבתקופה המקבילה.

"רמת ההכנסות של אקספדיה מתקרבת לזו של פרייסליין, שנהנית משיעורי רווחיות גבוהים משמעותית משל אקספדיה וגם נסחרת בשווי שוק גבוה פי ארבעה משוויה של אקספדיה, למרות שיעורי צמיחה נמוכים יחסית", מסביר סרגיי וסצ'ונוק מביק ההשקעות אופנהיימר.

69% מההכנסותיה מגיעות מהזמנת מלונות באמצעות אתרי Expedia.com ו-Hotels.com; כ-14% נובעות מהזמנת רכב וספינות נופש באמצעות carrentals.com ו-hotwire.com; כ-8% מההכנסות מגיעות מכרטיסי טיסה - ו-9% מגיעות מפרסום.

וסצ'ונוק: "בשנה האחרונה אקספדיה חיזקה את מיצובה כשרכשה את Orbitz ו-Travelocity, החברה הסינית eLong, ובאחרונה גם את HomeAway, פלטפורמת השכרת בתים ודירות נופש המתחרה ב-AirBNB. אתר HomeAway גובה עמלות נמוכות משל המתחרים, והעלאתן, תוך ניצול יתרונות לגודל של הרוכשת, יוצרת פוטנציאל מהותי להאצה בצמיחה. רכישת HomeAway היתה לפי שווי של 3.9 מיליארד דולר, רובם במניות אקספדיה, והיא הובילה לשדרוג המלצתנו על המניה ל'תשואת יתר' עם מחיר יעד של 157 דולר - 22% מעל מחירה כיום - בשל פוטנציאל רב לסינרגיות עם עסקיה הקיימים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker