מט"ח

הדולר נחלש ב-0.3%; היורו נחתך ב-0.7%

FXCM ישראל: "אנו ממשיכים לראות את הפיצול בין הדולר העולמי לדולר המקומי"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

הדולר היציג נחלש היום ב-0.309% ונקבע על 3.877 שקלים. היורו היציג נחתך ב-0.702% ונקבע על 4.09 שקלים. FXCM ישראל מציינת היום בסקירתה כי "אנו ממשיכים לראות את הפיצול בין הדולר העולמי לדולר המקומי. בשעה שמדד הדולר נסחר בעולם בשיא של שמונה חודשים, מעל רמת המפתח של 100, הדולר-שקל ממשיך לדשדש בתוך הטווח שבין 3.85-3.90 ואינו מצליח לפרוץ מעל מחסום 3.90".

להערכתם "מדובר במשוכה טכנית שאינה נובעת מתוך איזשהו חוזק פונדמנטלי של השקל. ככל שנראה את הדולר בעולם מתחזק גם הספקולנטים בארץ יצליחו להניע את הדולר-שקל לפרוץ מעלה. ככל שהנתונים הכלכליים בארצות הברית ממשיכים להיות חיוביים ולתמוך בהעלאת ריבית המשקיעים בעולם ימשיכו להגדיל את החשיפה שלהם לדולר".

ב-FXCM טוענים כי הנתון המרכזי שעלול להשפיע על המסחר בדולר הינו "דוח התעסוקה ביום שישי. נתון חיובי (מעל 200 אלף) יהיה "המסמר האחרון" בציפייה להעלאת הריבית בדצמבר. מנגד, נתון מאכזב עשוי לגרור גל של בריחה מהדולר ולסחרור של המטבע האמריקני כלפי מטה.

"עוד אירועים משמעותיים יהיו החלטות הריבית של הבנק של אירופה והבנק של שוויץ. אם הבנק של אירופה יודיע על הרחבת רכישות האג"ח, ואם בתגובה יודיע הבנק של שוויץ על הורדת ריבית והתערבות במסחר למול האירו, שני המטבעות הללו עשויים לצלול והמשקיעים צפויים למצוא מפלט בדולר".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker