מניית השבוע

פיטני בוז מנסה ללמוד לשרוד בעידן שאחרי המעטפה המבוילת

החברה הוקמה על ידי וולטר בוז וארתור פיטני ב–1920, באמצעות איחוד של שתי חברות ■ לפיטני בוז יש כיום כ–16 אלף עובדים ■ הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2015 הסתכמו ב–891 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

פיטני בוז (Pitney Bowes) היא חברה אמריקאית שמספקת פתרונות למסחר מקוון, משלוחים וקשר עם לקוחות. בשבוע שעבר סיכמה החברה על לפי שווי של 450 מיליון דולר, הגבוה ב–120% משווי השוק שלה לפני ההודעה על העסקה.

החברה הוקמה על ידי וולטר בוז וארתור פיטני ב–1920, באמצעות איחוד של שתי חברות. בהסתמך על הידע שנצבר בשתי החברות, החלה החברה המאוחדת בייצור מכונת ביול שאושרה לשימוש על ידי הדואר האמריקאי כבר באותה שנה. המכונה שימשה כדי להחתים בקצב מהיר חותמות ביול על גבי מעטפות.

בזמן מלחמת העולם השנייה ייצרה החברה 28 מוצרים שונים עבור הצבא האמריקאי. החברה הונפקה בבורסה ב–1950, ומנייתה משתייכת למדד S&P 500 מאז השקתו ב–1957 ועד היום. ב–1968 קנתה פיטני בוז את חברת מונארך מארקינג סיסטם, שייצרה את הברקוד הראשון לשימוש קמעוני.

החברה נהנתה מהתרחבות משמעותית בעסקיה בשנות ה–70 וה–80 של המאה שעברה, כשהחלה לייצר מכונות כתיבה, מכונות צילום ובהמשך גם מכשירי פקס, וכן הרחיבה את נוכחותה בשוק האסייתי באמצעות פתיחת שלוחה ביפן. ב–1977 הגיעה החברה להכנסות של 600 מיליון דולר מ–12 מדינות שבהן היא פעלה והיא העסיקה אז 18.5 אלף עובדים.

בשנות ה–90 התמקדה פיטני בוז בשילוב של טכנולוגיה וחדשנות בתחום מכונות הביול, שעד אז היו מכניות. מתחילת העשור שעבר ביצעה החברה עשרות רכישות, במיוחד בתחום התוכנות לעסקים. מלבד פעילותה בתחום הדואר והמשלוחים, החברה מספקת פתרונות למשלוחים ושיווק לתחום המסחר המכוון. תחום נוסף שבו היא עוסקת הוא הקשר עם הלקוחות ומערכות ניהול הידע בתחום זה.

לפיטני בוז יש כיום כ–16 אלף עובדים. הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2015 הסתכמו ב–891 מיליון דולר, ירידה של 5% בהשוואה לרבעון המקביל ב–2014. 75% מהכנסות החברה מגיעות מארה"ב — והשאר מרחבי העולם. בעשר השנים האחרונות הניבה מניית החברה תשואה שנתית שלילית ממוצעת של 1.7%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker