הצפת ערך

Asset Turnover Ratio - יחס מכירות לנכסים

העובדה שרשת רמי לוי מצליחה להיות יעילה יותר משופרסל אף שהכנסות שופרסל גדולות כמעט פי ארבעה - מלמדת על פערי יעילות מהותיים בין החברות

עמי גינזבורג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמי גינזבורג

יחס מכירות לנכסים.

יחס שמאפשר להשוות את היעילות של שתי חברות הפועלות באותו ענף, או את הביצועים של חברה בהשוואה לביצועיה בעבר. כלל האצבע אומר שככל שהיחס גבוה יותר, כך החברה מנצלת טוב יותר את נכסיה להפקת הכנסות.

החישוב של היחס עצמו הוא פשוט מאוד: במונה מציבים את ההכנסות השנתיות של החברה, ובמכנה את הממוצע בין סך המאזן שלה לתחילת השנה ולסוף השנה (סך המאזן הוא גם סך הנכסים). כך, אם ההכנסות של החברה הגיעו לחצי מיליארד מיליון שקל; המאזן לתחילת השנה ל–240 מיליון שקל; והמאזן לסוף השנה ל–260 מיליון שקל - יחס המכירות לנכסים שלה יהיה 2.

צילום: דובי קייך

אם נניח ששנה קודם לכן היחס היה 1.8 הרי שכעת החברה יעילה יותר, מכיוון שהיא מצליחה לייצר יותר הכנסות מכל שקל שמושקע בנכסים. יש משקיעים שמחדדים עוד יותר את הבדיקה ומבצעים חישוב של יחס המכירות לנכסים קבועים בלבד, או יחס המכירות לנכסים השוטפים במאזן.

יחס הכנסות לנכסים מאפשר, אם כן, להשוות בין חברות דומות באותו ענף, גם אם הן בגודל שונה. הנה דוגמה מענף הקמעונות בישראל: בשופרסל שההכנסות שלה הגיעו ב–2014 ל–11.6 מיליארד שקל היה יחס המכירות לנכסים באותה שנה 1.62. לעומת זאת, למתחרה רמי לוי היו הכנסות של 3.4 מיליארד שקל, אבל יחס המכירות לנכסים היה 3.5 - בעוד ברשת ויקטורי, שרשמה מכירות של 897 מיליון שקל, היה יחס המכירות לנכסים 2.9.

היחסים האלה מלמדים שרשת רמי לוי יודעת לנצל טוב יותר כל חנות שהיא מקימה וכל מדף שהיא מפעילה. היא יעילה במיוחד בהשוואה לשופרסל. גם ויקטורי, לפי פרמטר זה, יעילה יותר משופרסל.

בענף שבו שם המשחק הוא יעילות תפעולית וניצול מקסימלי של משאבים, מדובר ביתרון משמעותי. יתרה מזאת, בענף הקמעונות יש חשיבות רבה לגודל, וחברות שהן גדולות יותר יכולות להיות יעילות יותר מכיוון שהעלויות הקבועות שלהן נופלות על היקפי מכירות גדולים. העובדה שרמי לוי מצליחה להיות יעילה משופרסל, אף שהכנסות שופרסל גדולות כמעט פי ארבעה מלמדת עוד יותר על פערי היעילות בין החברות.

עם זאת, יחס המכירות לנכסים אינו הפרמטר היחיד שמודד יעילות תפעולית, והוא לא בהכרח המדויק או החשוב שבהם. ישנם יחסים נוספים למדידת יעילות תפעולית המתאימים לכל ענף.

כך למשל, בענף הקמעונות מקובלים מדדים נוספים כמו מכירות למ"ר, שיעור רווח גולמי, ומהירות גלגול המלאי (ימי מלאי). השוואת יעילות בין חברות צריכה, לפיכך, להתבצע בעזרת כמה פרמטרים כשיחס המכירות לנכסים הוא אחד מהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker