מניית השבוע

השפן של אנרג'ייזר טיפס ב-21% בשנה האחרונה

החברה דיווחה על מכירות של 4.5 מיליארד דולר ב–2014

דרור רייך

חברת אנרג'ייזר (קוד מסחר: ENR), הידועה בעיקר בזכות הפרסומות של השפן המתופף מופעל הסוללות שלא מתעייף לעולם, היא חברת מוצרי צריכה גלובלית שמשווקת מגוון רחב של מותגים ומוצרים. החברה ידועה אמנם בזכות מותג הסוללות שלה, אך היא מציעה לצרכנים גם פתרונות תאורה, מוצרי גילוח ומוצרים לטיפוח העור.

החברה נוסדה ב–1980 מתוך חטיבה של חברת Eveready Battery Company, ששינתה את שמה לאנרג'ייזר. ב–1986 נמכרה החברה האם לתאגיד ראלסטון פורינה, שפיצל אותה סופית מהחברה האם - והיא הונפקה בבורסת ניו יורק בשנת 2000.

לאחר ההנפקה החלה החברה בסדרה של רכישות ומיזוגים של חברות ומותגים. היא החלה להתרחב גם לתחום מוצרי הטיפוח ורכשה את מותגי מוצרי הגילוח Schick ו–Wilkinson Sword מחברת פייזר.

לאחר שסופת ההוריקן קתרינה פגעה בארה"ב ב–2005, פעלה החברה ביחד עם הצלב האדום ותרמה פנסים, סוללות, סכיני גילוח וכסף עבור קורבנות הסופה ועבור הכוחות המחלצים.

ב–2007 רכשה אנרג'יזר את חברת פלייטקס מענקית התרופות סאן פרמצבטיקה בעסקה של 1.9 מיליארד דולר, ונכנסה לעולם מסנני הקרינה עם המותג Hawaiian Tropic. ב–2009 רכשה החברה גם את מותג מוצרי הגילוח Edge.

אנרג'ייזר מוכרת כיום את מוצריה ביותר מ–160 מדינות. באפריל 2014 הכריזו מנהלי החברה כי ב–2015 היא תתפצל לשתי חברות ציבוריות נפרדות. האחת תתמקד בתחום מוצרי הצריכה, שהמכירות השנתיות שלו מגיעות ל–2.6 מיליארד דולר, והשנייה תנהל את תחום הסוללות, הפנסים והתאורה - פעילות עם מכירות של 1.9 מיליארד דולר. הפיצול הזה עדיין לא יצא אל הפועל.

שנת הכספים של החברה מסתיימת ב–30 בספטמבר. החברה דיווחה על מכירות של 4.5 מיליארד דולר ב–2014. החברה נסחרת לפי שווי של 8.4 מיליארד דולר לאחר שמחיר המניה שלה עלה בשנה האחרונה ב–21%. החל ברבעון השלישי של 2012, החברה מחלקת דיווידנד מדי רבעון. ברבעון השלישי של 2013 העלתה החברה את הדיווידנד הרבעוני מ–40 סנט ל–50 סנט למניה, והיא נסחרת כיום בתשואת דיווידנד של 1.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker