לקראת הדו"חות:

האנליסטים מצפים לתוצאות טובות באיזיצ'יפ ובלייבפרסון

באופנהיימר סבורים כי סיוה מאבדת נתח שוק וגיוון תפתיע לחיוב ■ בכלל פיננסים נתנו המלצת "תשואת חסר" ללייבפרסון, ועמדה ניטרלית לגבי אלוט, נייס ואלביט

דרור רייך
דרור רייך

שלושת החודשים האחרונים עברו בצל זרם חדשות בלתי פוסק, ובכללן מתיחות פוליטית בארה”ב בין הדמוקרטים לרפובליקאים, חוסר ודאות לגבי תקרת החוב והתקציב הממשלתי, מחלוקות בנוגע להמשך ההרחבה כמותית, כשגם באירופה ובשווקים המתעוררים העניינים אינם רגועים במיוחד. עם זאת, שוקי המניות נותרו לרוב אדישים לכל האירועים האלה.

ברבעון השלישי השנה הוסיף מדד 500 S&P האמריקאי כ–1% בלבד, מדד נאסד”ק עלה בכ–5%, והמדדים המובילים בבורסת תל אביב עלו בכ–6%. עם זאת, ביצועי המניות הישראליות הנסחרות בארה”ב הציגו פיזור רחב במיוחד, עם טווח הנע בין עליות של יותר מ–100% לירידות של יותר מ–30%.

בעוד כשבוע תתחיל עונת הדו”חות של הרבעון השלישי בקרב החברות הישראליות הנסחרות בחו”ל. במהלך הרבעון פירסמו החברות סיוה וקליקסופטוור אזהרות רווח. לעומתן, בלטו לטובה המניות של החברות ממגזר הביומד. כך, תשואות דו־ספרתיות נאות רשמו מניות אלקוברה, ביוליין , מזור , גיוון אימג’נג , אופקו , וקמהדע .

הדבר נובע מהעניין שהמשקיעים החלו לגלות בחברות הקטנות מממגזרי הביוטכנולוגיה והציוד הרפואי, בין השאר, בעקבות הגברת פעילות המיזוגים והרכישות בתחומים אלה. פעילות ה–M&A ‏(מיזוגים ורכישות‏) בלטה גם בקרב החברות הישראליות, למשל, רכישת חברת פרולור בידי אופקו, שנרשמה למסחר בתל אביב, והמיזוג בין חברות האינטרנט פריון וקונדואיט. ראוי גם לציין את רכישת Elan בידי פריגו ‏(שנסחרת גם בתל אביב‏).

חברות טכנולוגיה ישראליות רבות הציגו ביצועי חסר, כשברוב המקרים זאת אינה מגמה ענפית, אלא כשלים ספציפיים ברמת החברה ולקוחותיה. במחלקת המחקר של אופנהיימר ציינו כי “ברבעון בלטה לרעה מניית סיוה, שאיבדה 33%, עקב חשש מאובדן נתח שוק של פתרונות החברה בשבבי הסלולר של הדור השלישי ‏(G3‏). לטובה בלטה מניית גיוון. החברה מציגה באחרונה שיפור במכירות מוצר הליבה לאבחון המעי הדק, PillCam SB, כמעט בכל האזורים הגיאוגרפיים. זאת במקביל להתקדמות באישורים רגולטוריים למוצר העתידי לאבחון המעי הגס, COLON2, שצפוי להגדיל משמעותית את שוקי היעד של החברה ולשמש מנוע הצמיחה העיקרי בעתיד”.

"הזדמנות כניסה" באיזיצ'יפ

במחלקת המחקר של כלל פיננסים התמקדו בחמש מניות דואליות: איזיצ’יפ , אלוט , נייס , אלביט ולייבפרסון . בכלל מגלים עמדה חיובית כלפי מניית איזיצ’יפ ועמדה ניטרלית לגבי אלוט, נייס ואלביט. ללייבפרסון הם העניקו המלצת “תשואת חסר”. “אנחנו חוזרים על התזה שלנו כי הצמיחה הנוכחית עדיין מבוססת צ’ט והרווחיות נגררת מטה על ידי השקעות ארוכות הטווח במעטפת תמחור שאינו זול לטעמנו”, כתבו בכלל.

לגבי איזיצ’יפ כתבו בכלל: “החברה עברה רכבת הרים ברבעון, כשהאיום הגדול ביותר שלה - אובדן סיסקו - היה מוחשי מאי פעם. עם חלוף הזעם אנחנו מאמינים כי מצב החברה טוב מאשר היה לפני כן. הטווח הקצר נראה בסימן שיפור. עד להתייחסות האחרונה של סיסקו מעולם לא היתה הבטחה מפורשת של לקוח שבכוונתו להישאר נאמן לדורות הקרובים. לטעמנו, הירידות האחרונות מוגזמות, והרמה הנוכחית יכולה להיות הזדמנות כניסה למניה”.

בהתייחסות לאלוט ציינו בכלל: “אנחנו מעריכים כי מאמצי החברה לחפות על החולשה באירופה בעזרת מיקוד בגיאוגרפיות אחרות ותחומים אחרים מתחילים לשאת פרי. לא נופתע לראות פרסום של חוזים משמעותיים נוספים”. עם זאת, בכלל סבורים כי “אלוט לא יצאה מהסבך. ייקח זמן לפני שנראה שיפור משמעותי בביצועיה. להערכתנו, המניה תישאר בטווח של 12–14 דולר בעתיד הנראה לעין, בהינתן המצב הנוכחי וללא רכישות חדשות. להערכתנו, תחזיות הקונסנזוס ל–2014 גבוהות מדי וצריכות לרדת. בשקלול הגורמים אנו נשארים בצד וממתינים לשיפור משמעותי באירופה, פתיחת השוק בארה”ב או זרז חשוב אחר”.

בנוגע לנייס ציינו בכלל: “ברבעון הקודם נייס הורידה ציפיות לרבעון והרחיבה את טווח התחזיות. הדבר מצביע על חוסר ודאות במספרים. עם זאת, אנחנו מעריכים כי החברה תכה את הציפיות ברבעון עם תוצאות בקצה העליון של יעדי החברה, אך לא תשנה את היעדים השנתיים. רבעון חזק של היריבה הצמודה, ורינט, מוסיף לחץ נוסף לקראת המחצית השנייה של 2013, בנוסף למודל שהופך יותר ויותר מוטה כלפי סוף שנה. אנחנו מגלים עמדה חיובית לקראת הרבעון, אך לא רואים מקום רב לעליות בקרוב”.

בנוגע לאלביט, מעריכים בכלל שהחברה עמדה ברבעון בההערכות המוקדמות עם דגש על סוף השנה: “עלייה של יותר מ–25% במניה ברבעון סגרה את הדיסקונט של החברה לעומת חברות אחרות במגזר הביטחון העולמיות. יתכן שהפרטת תע”ש מושכת תשומת לב ותורמת לעליות, עם זאת, להערכתנו, שוק חברות הביטחון בדרך לשבע שנים רעות, והריצה האחרונה במניה נראית לנו מהירה מדי, להוציא אפשרות של מיזוג עם תע”ש”.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ