אייסקיור נוסקת ב-90% בעקבות קבלת כיסוי ביטוחי בארה"ב

החברה, שמפתחת ומשווקת מכשור רפואי בתחום בריאות האישה, הודיעה שחברת הביטוח הרפואי HCSC תעניק החל ב-15 ביוני 2013 שיפוי ביטוחי לטיפול בהקפאה בגידולים שפירים בשד

יורם גביזון
יורם גביזון

מנית אייסקיור מנתרת ב-89% במחזור של 1.1 מיליון שקל שגדול - פי 53 מהמחזור
הממוצע במניה לאחר שהחברה דיווחה על פריצת דרך בשוק האמריקאי. קודם לקבלת האישור ירדה מנית אייסקיור ב-84% ב-12 החודשים האחרונים לשווי שוק של 5 מיליון שקל.

אייסקיור, שמפתחת ומשווקת מכשור רפואי בתחום בריאות האישה, הודיעה שחברת הביטוח הרפואי HCSC תעניק החל ב-15 ביוני 2013 שיפוי ביטוחי לטיפול בהקפאה בגידולים שפירים בשד מסוג פיברואדנומה באמצעות המערכת IceSense 3.

HCSC היא חברת ביטוח רפואי שמאגדת בתוכה את חברות הביטוח הרפואי Blue Shield Blue ,Cross במדינות טקסס, אילינוי אוקלהומה ונבאדה. החברה מבטחת 13 מיליון איש - כלומר 5% משוק הביטוחים הרפואיים המסחריים.

אייסקיור ממשיכה במאמציה להרחיב את הכיסוי הביטוחי להליך הרפואי של טיפול בהקפאה בגידולים שפירים בשד לחברות ביטוח נוספות. חברות ביטוח שאינן מעניקות את השיפוי הביטוחי להליך הרפואי של אייסקיור על פי הקוד שנקבע הסכימו לממן אותו על פי בקשתן של המטופלות.

צילום: עופר וקנין

HCSC היא הראשונה שהכניסה את הטיפול של אייסקיור כחלק מפוליסת הביטוח הרפואי שלה. אייסקיור מפתחת טיפול זעיר פולשני באמצעות הקפאת גידולים בגוף האישה ללא כאב או צלקת כחלופה לניתוח כירורגי להסרת הגידול.

החברה קיבלה אישור שווק מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ואישור שווק (CE) באירופה. המוצר של אייסקיור בנוי ממערכת שמזרימה חנקן נוזלי ומקפיאה באמצעות מחט ייחודית גידולים שפירים בשד תוך שמירה על הרקמות הבריאות סביב הגידול.

פיברואדנומה הוא הגידול השפיר השכיח ביותר בשד. זהו גידול מוצק בעל שכיחות גבוהה בקרב נשים צעירות עד גיל 30. גודלו של גידול מסוג פיברואדנומה נע בדרך כלל בין ס"מ ל-3 ס"מ והוא נוטה לגדול בזמן הריון והנקה.

הטיפול של אייסקיור שנעשה במרפאה של רופא אורך 15-5 דקות בלבד באמצעות מערכת אולטרה סאונד להובלת מחט הקפאה למרכז הגידול.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ