ציון קינן ירוויח עד 9.5 מיליון ש' בשנה; רוסק-עמינח עד 6.5 מיליון שקל

בעקבות ההנחיות החדשות של המפקח על הבנקים, חשפו הבנקים את מדיניות השכר החדשה שלהם ■ יו"ר הפועלים ישתכר עד 8.5 מיליון שקל בשנה, וחברי ההנהלה ישתכרו עד 5.5 מיליון שקל ■ מנכ"לית בנק לאומי תקבל מכונית ונהג צמוד, החזר הוצאות והנחות בשירותים בנקאיים

סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו

דירקטוריון בנק הפועלים אישר ביום חמישי האחרון מדיניות תגמול חדשה למנהלים הבכירים, במטרה לעמוד בדרישות החדשות שקבע המפקח על הבנקים בעניין שכר הבכירים. כזכור, הדרישות החדשות מחייבות לקשור את התגמול לביצועים, ומגבילות את גובה הבונוסים כך שלא יעלה על סך השכר הקבוע של המנהל.

בנק הפועלים ציין כי מדיניות התגמול החדשה לא תחול על הסכמי ההעסקה של היו"ר יאיר סרוסי ושל המנכ"ל ציון קינן, שעמם נחתמו בסוף 2012 הסכמי עבודה לחמש שנים. המנכ"ל והיו"ר יהיו כפופים למדיניות התגמול החדשה שגובשה רק החל מ–2017.

במסגרת מדיניות השכר החדשה נדרשו הבנקים לחשוף את פערי השכר. הבנק ציין כי היו"ר מרוויח פי 26.5 מעלות השכר הממוצעת של עובד בבנק, ואילו המנכ"ל מרוויח פי 30 מעלות השכר של עובד ממוצע בבנק.

מדיניות השכר בבנק הפועלים קובעת כי שכרו של חבר הנהלה ינוע בין 65 אלף שקל ל–92 אלף שקל בחודש, ואילו שכרו של נושא משרה שאינו חבר הנהלה ינוע בין 35 ל-65 אלף שקל בחודש. בנוסף יקבלו המנהלים סכום של עד 40 אלף שקל בחודש שבגינו לא יבוצעו הפרשות סוציאליות, וכן יקבלו מדי שנה תגמול הוני של עד 500 אלף שקל במניות או במזומן, שישמש את הבכירים לרכישת מניות הבנק.

ציון קינן, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים ויאיר סרוסי, יו"ר הבנק

בנק הפועלים קבע כי במסגרת התגמול הקבוע של העובד ייכללו המרכיבים הבאים: שכר חודשי, משכורת 13, השכר הנוסף (שבגינו לא מבוצעות הפרשות סוציאליות), הפרשות סוציאליות והטבות נלוות, תגמול הוני קבוע, מענק הסתגלות עד שלושה חודשי שכר ותשלומי פרישה. כמו כן תיכלל במרכיב התגמול הקבוע גם עלות החזקת הרכב של המנהל, החזרי הוצאות, ביגוד וכן תנאים נלווים נוספים.

מכאן עולה כי על פי מדיניות התגמול החדשה בבנק, המרכיב הקבוע בשכר המנהלים עשוי להסתכם בעד כ-2.74 מיליון שקל בשנה - כך שאם המנהל יקבל באותה שנה גם תגמול משתנה (בונוס), חבילת השכר השנתית עלולה להגיע עד לכ-5.5 מיליון שקל עבור חברי ההנהלה. יש לציין כי המענקים ישולמו במחציתם במזומן, ובמחציתם במניות שיוענקו על פני שלוש שנים.

מדיניות התגמול קובעת כי שכרם של היו"ר והמנכ"ל (לאחר שיסתיים הסכם העבודה הנוכחי של סרוסי וקינן) "לא צפוי לחרוג מ-160 אלף שקל עד 175 אלף שקל" בחודש. בנוסף, היו"ר יקבל מדי שנה תגמול הוני בשווי 1.17 מיליון שקל, והמנכ"ל יקבל תגמול הוני בשווי 1.57 מיליון שקל. סכומים אלו יוענקו ליו"ר ולמנכ"ל ללא תנאים כלשהם, אלא רק על בסיס היותם מועסקים בבנק.

בנוסף יקבל היו"ר מענק שנתי, הנגזר מביצועי הבנק, בגובה של עד 4.25 מיליון שקל. המנכ"ל יקבל מענק כזה בגובה של עד 4.75 מיליון שקל. כדי שיהיו זכאים למענק, על הבנק להשיג באותה שנה תשואה גבוהה ממחיר ההון של הבנק (שייקבע על ידי חוות דעת חיצונית). דירקטוריון הבנק קבע כי מחיר ההון לא יוכל להיות נמוך מ-7.5%.

בנק לאומי: השכר של רקפת רוסק-עמינח - עד 6.5 מיליון שקל בשנה

בתוך כך בנק לאומי הציג בצהריים את מדיניות התגמול החדשה שהתקבלה בעקבות ההנחיות החדשות שפירסם המפקח על הבנקים. המטרה של אותן הנחיות היא להגביל את שכר הבכירים בבנקים.

דירקטוריון הבנק קבע מדיניות על פיה שכרה המנכ"לית רקפת רוסק-עמינח יעמוד על 183 אלף שקל בחודש. בנוסף לזה, היא תקבל מכונית ונהג צמוד על חשבון הבנק, החזר הוצאות וכן הנחות בשירותים הבנקאיים. עלות שכרה צפויה להסתכם בכ-3.56 מיליון שקל בשנה. רוסק-עמינח גם תקבל מענק שנתי בהיקף של עד כ-3 מיליון שקל, כך שסך כל עלות העסקתה תסתכם בעד כ-6.54 מיליון שקל בשנה.

שכרו של דוד ברודט, שמשמש יו"ר הבנק, יעמוד על 165 אלף שקל בחודש. בנוסף לזה, הוא יקבל רכב, נהג צמוד, החזר הוצאות והנחות בשירותים בנקאיים. בעת סיום כהונתו הוא יהנה מתקופת הסתגלות בת שישה חודשים שבה ימשיך לקבל שכר ותנאים נלווים. ברודט יקבל גם פיצויי פרישה בגובה 150% ממשכורתו האחרונה כפול מספר שנות כהונתו, זאת בנוסף לסכום הכסף שנצבר לזכותו בקופת הפיצויים והתגמולים של הבנק.

רקפת רוסק עמינחצילום: מוטי מילרוד

בבנק לאומי מציינים כי עלות שכרו השנתית צפויה לעמוד על כשלושה מיליון שקל וכי ברודט יקבל מענק שנתי בהיקף של עד כ-2.5 מיליון שקל. סך עלות העסקתו בבנק צפויה להסתכם בכ-5.5 מיליון שקל בשנה.

נושאי המשרה הבכירים בבנק ישתכרו בין 80 ל-130 מיליון שקל בחודש, ובנוסף יקבלו גם תנאים נלווים ומענק שנתי. התנאים לחלוקת המענקים השנתיים הם השגת תשואה של לפחות 7.5% של הבנק על ההון שלו. הבנק יעמוד ביחסי הלימות ההון שקבע בנק ישראל וכן באותה השנה גם עובדי הבנק יהיו זכאים למענק. 50% מהמענק ישולם במזומן, והיתר בתשלום מבוסס מניות חסומות על פני כמה שנים. הבנק ציין כי עלות העסקתה של רוסק-עמינח תסתכם בלא יותר מאשר פי 29.5 מעלות השכר החציונית בבנק.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?