ביהמ"ש אישר את הסדר הפשרה של טבע לפיו תחשוף שכר מנהליה הבכירים

"ההסכם ראוי, הוגן וסביר, בהתחשב בעניינם של חברי הקבוצה והוא הדרך היעילה וההוגנת לסיום הסכסוך", קבעה השופטת וציינה כי "ההתחייבות לגלות את המידע היא התחייבות שחשיבותה ברורה והיא לטובת בעלי המניות"

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

שופטת המחלקה הכלכלית אישרה היום (א') את הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד חברת טבע בדרישה שהחברה תגלה את תגמול מנהליה הבכירים והדירקטורים שלה בדו"חות התקופתיים, אך הפחיתה את שכר הטרחה של עורכי דינם מ-1.1 מיליון דולר, עליו הסכיכמו הצדדים, ל-450 אלף דולר. התגמול שישולם לתובעים הייצוגיים, הפרופסורים שרון חנס ואהוד קמר, הופחת מ-100 אלף דולר כפי שהסכימו הצדדים ל-75 אלף דולר.

לפי החלטת השופטת דניה קרת מאיר, מבית המשפט המחוזי בתל אביב, "הסכם הפשרה הוא ראוי, הוגן וסביר, בהתחשב בעניינם של חברי הקבוצה והוא הדרך היעילה וההוגנת לסיום הסכסוך". השופטת ציינה כי "ההתחייבות לגלות את המידע על פי הסדר הפשרה, היא התחייבות שחשיבותה ברורה והיא לטובת ציבור בעלי המניות של טבע".

התובעים הייצוגים, מומחי אקדמיה בתחום דיני חברות וני"ע, הם בעלי מניות בטבע. בתביעה טענו כי טבע מפרה את חובת הדיווח שחלה על שכר בכיריה באופן אישי משנת 2000. טבע נהגה לדווח במאוחד על התגמול הכולל של מנהליה הבכירים ועל התגמול הכולל של הדירקטורים שלה. התובעים טענו כי מאחר שטבע נסחרת גם בארה"ב, חלים עליה החוקים של ישראל ושל ארה"ב, ובהם גילוי של תגמול הדירקטורים והמנהלים הבכירים על בסיס אישי, ולא במאוחד. טבע דחתה את טענות התובעים אך הגיעה עמם להסדר פשרה.

בניין טבע בהר חוצבים

לפי הסדר הפשרה, טבע הודיעה כי החל משנת 2013 היא תפרט את תגמול נושאי המשרה על בסיס אישי. הצדדים הסכימו כי לתובעים ישולם 100 אלף דולר ולשני משרדי עורכי דין שייצגו אותם סך כולל של 1.1 מיליון דולר. התובעים ציינו כי עמלו על התביעה יחד עם עורכי דינם כ-3,500 שעות, וכי הסתייעו בחוות דעת של מומחה מאוניברסיטת הארוורד.

השופטת שהפחיתה את הסכומים ציינה כי "ישנה משמעות וחשיבות מכרעת להיותם של התובעים פרופסורים למשפטים שמומחים בדיני תאגידים (...) נכון ורצוי לעודד ולתת תמריץ למבקשים מעין אלה, כדי להביא בפני בית משפט תביעות ייצוגיות ראויות הדורשות מומחיות בניהולן". השופטת הוסיפה כי אין לשלם לעורכי הדין לפי חישוב שכר טרחה שעתי כפי שביקשו, וקבעה כי שכר טרחת עורכי הדין יהיה 450 אלף דולר. כפי שהודיעו הצדדים לבית המשפט, 100 אלף דולר מהסכום שנפסק כשכר טרחה לעורכי הדין יועבר לכל אחד מהפרופסורים שהגישו את התביעה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה