שכר הבכירים בתל אביב 100: ירידה בענף הביטוח, עלייה בתעשייה

בדלויט בדקו את נתוני שכר הבכירים בחברות תל אביב 100, ומצאו שהרכיב הקבוע בשכר הבכירים בענף התעשייה - הוא הגבוה ביותר

עמרי זרחוביץ'

עונת הדו"חות שהסתיימה באחרונה היא הזדמנות לבחון אם היתה השפעה של תיקון 20 לחוק החברות על שכר הבכירים בחברות הציבוריות. התיקון לחוק, שנכנס לתוקפו ב–2013, קובע את האופן שבו ייקבע התגמול בחברה, ומצביע על נתונים שאותם יש לבחון, כמו למשל היחס בין הרכיבים הקבועים למשתנים.

ניתוח שערכה פירמת הייעוץ וראיית החשבון דלויט של השכר בחברות המשתייכות למדד תל אביב 100 מאפשר לבחון מגמות ושינויים באופן שבו מורכב השכר, וביחסים שבין השכר הקבוע, התגמול המשתנה ומהרכיב ההוני. כך, לפי דלויט, בשנתיים האחרונות היתה עלייה בסך התגמול הממוצע לנושאי משרה בהשוואה ל–2012. הניתוח הוא של חברות המחויבות בחשיפת שכר הבכירים בהן, ללא חברת דואליות, ובסך הכל 71 חברות שכללו 450 נושאי משרה.

הפגנה להגבלת שכר הבכירים בבנקים, בבריסל

בניתוח ציינו דלויט גם כי 89 נושאי משרה, מתוכם 23 מנכ"לים, קיבלו תגמול קבוע בלבד ב–2014. כמו כן, יותר מ–60% מנושאי המשרה שהיו בתפקידם גם ב–2013, הציגו עלייה מסוימת ברכיב הקבוע, כאשר ממוצע העלייה הוא 17%.

מהניתוח עולה כי בשלושה ענפים - מסחר ושירותים, נדל"ן ובינוי ותעשייה - היה התגמול הכולל ב–2014 גבוה מסך התגמול ב–2012. סך התגמול של המנכ"לים בענף התעשייה עלה בין 2012 ל–2013, אך בדו"חות האחרונים דווקא ניתן להבחין בירידה חדה לתגמול כולל ממוצע של 3.5 מיליון שקל. בענף זה גם נרשם הרכיב הקבוע הממוצע הגבוה ביותר בקרב כל נושאי המשרה בהשוואה לענפים האחרים, והוא היה על 3.8 מיליון שקל. בענפים הביטוח, ההשקעה ואחזקות, וחיפושי נפט וגז ניתן לראות ירידה בשלוש השנים האחרונות בסעיף זה.

נקודה נוספת שעולה מהניתוח היא האיזון בין שלושת המשתנים - הרכיב הקבוע, התגמול המשתנה והרכיב ההוני - בקרב המנכ"לים בענפים השונים. כך, הרכיב הקבוע, שמייצג את השכר או את דמי הניהול, בקרב המנכ"לים של חברות הביטוח ירד ב–15% בהשוואה לשכר הממוצע ב–2013 והסתכם ב–2.85 מיליון שקל. גם המענק והרכיב ההוני שקיבלו המנכ"לים בענף נחתכו. "ניתן אולי לייחס את הירידה בתגמול וברכיב הקבוע בפרט, בהידוק הפיקוח של הרגולטור שנותן אותותיו בירידת תגמול עקבית", אומרת רו"ח אירנה בן יקר, שותפה, מנהלת היחידה לשירות הדירקטוריון בדלויט.

יציבות ניתן לראות בקרב המנכ"לים של 26 חברות הנדל"ן והבינוי שנבחנו, שבהן המרכיב הקבוע גדל מ–52% ל–57% ואילו המענק גדל מ–25% ל–29%. אם בוחנים את השכר האבסולוטי הממוצע בקרב בכירים בענף, הוא ירד ב–11% והסתכם ב–1.8 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker