אחד בשביל כולם: אושר שכרם של בעל השליטה במצלאוי וקרובי משפחתו

סמיר מצלאוי, בעל השליטה שהיה יו"ר החברה, עובר לכהן כמנכ"ל, ושכרו יופחת מ-150 אלף שקל בחודש ל-83 אלף שקל ■ החברה הפסידה 
12 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2014, ושווי השוק שלה הוא 65 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

האסיפה הכללית של בעלי המניות בחברת מצלאוי אישרה ביום חמישי את תנאי העסקה של בעל השליטה, סמיר מצלאוי, כמנכ"ל החברה, ושל ארבעה מקרובי משפחתו. חברת מצלאוי, ששווי השוק שלה הוא 65 מיליון שקל, עוסקת בפרויקטים של פינוי בינוי, קבלנות ונדל"ן מניב. החברה הפסידה בתשעת החודשים הראשונים של 2014 כ–12 מיליון שקל, ו–16 מיליון שקל ב–2013.

סמיר מצלאוי יקבל כמנכ"ל החברה דמי ניהול של 83 אלף שקל בחודש, בתוספת מע"מ, בשלוש השנים הקרובות. בשנה האחרונה התנהלה החברה ללא מנכ"ל קבוע, לאחר עזיבתו של יהושע דוידוביץ, שכיהן כמנכ"ל במשך 16 שנה. ממלא מקום המנכ"ל היה ערן מזור, סמנכ"ל הכספים של החברה. מצלאוי יהיה זכאי למענק אם הרווח הנקי יהיה יותר מ–5 מיליון שקל. המענק יהיה 3% מכל שקל מעל רף זה, או 4% מעל רף של 8 מיליון שקל - אך לא יותר מ–750 אלף שקל בסך הכל.

בתפקידו הקודם כיו"ר קיבל סמיר מצלאוי דמי ניהול של כ–150 אלף שקל בחודש, לאחר שלפני כשנה ביקש להפחיתם מ–227 אלף שקל בחודש בעקבות הסתייגות של חברת הייעוץ אנטרופי מתנאי השכר שלו. גם באישור המינויים האחרונים התערבה חברת הייעוץ, שהתנגדה לכהונת מצלאוי כדירקטור במקביל לתפקידו כמנכ"ל.

סמיר מצלאוי
סמיר מצלאוויצילום: עודד קרני

אסיפת בעלי המניות אישרה את העסקתו של היו"ר החדש, אברהם מנלה, שיקבל 12 אלף שקל בחודש בעבור 10% משרה. בתפקידו הקודם כיהן מנלה כמנכ"ל חברה קדישא בתל אביב־יפו, ולפני כן כיו"ר חברת עזרה וביצרון. לפני כמה חודשים נקשר שמו בקמפיין לסגירת עסקים בשבת.

בנוסף, אישרה אסיפת בעלי המניות את שכרם של אשתו, בנו ובתו של בעל השליטה, שכבר עבדו בחברה, וכן את העסקתו של חתנו; כולם לשלוש השנים הקרובות. קלרה מצלאוי, אשתו של סמיר, תמשיך בתפקידה כסמנכ"לית קשרי בנקים וגזברית החברה, בשכר של 43 אלף שקל ברוטו בחודש. היא גם תמשיך לקבל כלי רכב מהחברה.

הבן של סמיר מצלאוי, אביב, ימשיך בתפקידו כמתאם ציוד מכני וחומרים, תפקיד שאותו הוא ממלא ממאי 2011. עד כה הרוויח אביב מצלאוי שכר שלא עלה על השכר החודשי הממוצע במשק, ומעתה שכרו ישודרג לכ–15 אלף שקל בחודש, וכן הוא יהיה זכאי לרכב. לפי החברה, עד כה היתה עלות שכרו של אביב מצלאוי נמוכה באופן משמעותי מעובדים אחרים בחברה באותה דרגה.

בתו של בעל השליטה סמיר מצלאוי, מירב דבש, תמשיך בתפקידה כאחראית גבייה, תשלומים ושכר במצלאוי, בשכר של כ–20 אלף שקל בחודש. בעלה שלומי יועסק כמנהל נכסים ומערכות מידע בשכר דומה. עד כה לא הועסק שלומי דבש בחברה, על אף שנתן לה שירותים שונים, ושכרו שולם בידי בעל השליטה עצמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker